Android
Pierwsze doniesienia na temat przeglądarki Chrome przeznaczonej dla Androida pojawiły się już kilka miesięcy temu. Niestety, ale brakowało konkretów nawet w tak podstawowych sprawach, jak ewentualna data premiery. Wygląda jednak na to, że prezentacja nastąpi już wkrótce.

Środa, 19 października, będzie bardzo ważnym dniem dla praktycznie wszystkich fanów Androida. Na tę chwilę wiadomo, że zaprezentowany zostanie wtedy następca Gingerbreada – Android Ice Cream Sandwich. Jednak to nie koniec nowości, wśród których wymienia się m.in. najnowszego Nexusa Prime.

Ostatnio ponownie zaczęły krążyć informacje związane z planowanym pojawieniem się przeglądarki Google Chrome, w wersji przeznaczonej dla systemu Android. Z nieoficjalnych informacji wynika, że premiera tej aplikacji jest również planowana na 19 października, będąc jednocześnie integralną częścią Androida ICS.

Pojawienie się przeglądarki Chrome dla Androida ma bardzo duże znacznie dla Google. Nie chodzi jednak tutaj wyłącznie o kwestię prestiżu, czy ekspansji na możliwie jak największą liczbę wersji systemów operacyjnych, włączając to zarówno komputery osobiste, jak i urządzenia mobilne.

Chrome ma bardzo duże znaczenie z perspektywy trwającego wyścigu w świecie przeglądarek internetowych. Jak doskonale wszystkim wiadomo, aktualnie najpopularniejszą aplikacją tego typu jest Internet Explorer, regularnie tracący na rzecz alternatywnych przeglądarek pod postacią np. Firefoksa i Chrome.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że jeżeli ta Chrome uda się utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu popularności, to aplikacja ta wyprzedzi Firefoksa, stając się jednocześnie najpopularniejszą alternatywną przeglądarką internetową. Wyprzedzenie IE pozostaje tylko kwestią czasu.

Pojawienie się Chrome na Androidzie pozwoli w dość krótkim czasie zwiększyć liczbę użytkowników, którzy mają ogromne zaufanie do rozwiązań i technologii opracowywanych przez Google. Oczywiste jest również to, że za wykorzystaniem tej samej przeglądarki w przypadku komputera i smartfona idą kolejne profity, których ciężko nie docenić.

źródło: conceivablytech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula