Firefox dla Androida z natywnym interfejsem

Aplikacje

Firefox-Android-natywny
Sam fakt pojawienia się Firefoksa dla systemu Android został przyjęty bardzo pozytywnie. Niestety, pierwsze wersje przeglądarki spotkały się z falą krytyki, dotyczącą wielu aspektów związanych z działaniem tej przeglądarki. Mozilla planuje jednak wkrótce wprowadzenie poważnych zmian.

Z całą pewnością, Firefox dla Androida z każdym wydaniem jest coraz lepszą przeglądarką. Z racji tego, że wszystkie aplikacje rozwijane przez Mozillę są wydawane w ramach przyspieszonego cyklu, programiści pracujący nad mobilnym Firefoksem mają przed sobą trudne zadanie, chcąc udostępnić użytkownikom możliwie jak najlepszą przeglądarkę.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Na co użytkownicy najczęściej narzekali w przypadku Firefoksa? Przede wszystkim na szybkość działania. Faktycznie, pod tym względem przeglądarka pozostawała daleko za natywną przeglądarką, Dolphinem HD, a nawet Operą Mobile. Mozilli nie pozostało nic innego, jak podjąć zdecydowane działania, które mają na celu znaczące przyspieszenie przeglądarki.

W efekcie, Johnathan Nightingale z Mozilli poinformował ostatnio, że fundacja porzuci wykorzystanie technologii XUL. Oznacza to, że kolejne wydania przeglądarki Firefox będą wykorzystywać natywny interfejs użytkownika z systemu Android, dzięki czemu działanie aplikacji powinno być znacznie szybsze niż dotychczas.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zastosowane rozwiązania przyniosą również inne znaczące zmiany, które były oczekiwane przez użytkowników Firefoksa.

Niemal pewne jest to, że po wprowadzeniu wspomnianych zmian, Firefox dla Androida powinien uruchamiać się znacznie szybciej, wykorzystywać mniej zasobów sprzętowych np. pod postacią pamięci RAM, o działaniu poszczególnych funkcji takich jak np. „zoom” nie wspominając.

Najważniejsze pytanie, jakie w tej chwili pojawia się w kontekście wspomnianych doniesień, dotyczy tego, kiedy pojawi się Firefox wykorzystujący natywny interfejs użytkownika z systemu Android. Z całą pewnością nie będzie to jednak wydanie, które aktualnie znajduje się w ramach kanału Aurora. Oznacza to, że jeszcze minie trochę czasu, zanim pojawi się szybszy Firefox dla Androida.

źródło: MozillaLinks


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x