Firefox 7 już do pobrania w Android Markecie

Aplikacje

Firefox-6-Android

Przeglądarka internetowa w przypadku smartfona zaliczana jest do grona najważniejszych aplikacji. Osoby, które bardzo chętnie korzystają z programów Mozilli z całą pewnością będą zainteresowane ostatnią wersją Firefoksa dla Androida.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

W ramach Android Marketu dostępnych jest wiele różnych przeglądarek internetowych, które różnią się od siebie zarówno pod względem możliwości, jak i szybkości działania. Jednym z najnowszych graczy w kategorii przeglądarek dla Androida jest Firefox, który doczekał się kolejnej aktualizacji.

Mozilla pracując nad rozwojem swoich aplikacji stosuje się do nowego cyklu wydawniczego, dzięki czemu użytkownicy częściej otrzymują dostęp do nowych wersji. Niestety ma to bezpośrednie przełożenie na listę zmian, która w przypadku starego cyklu zazwyczaj była dużo dłuższa, uwzględniając liczne poprawki i nowości.

Najnowsza wersja Firefoksa oznaczona jest numerem 7. Aplikacja jest dostępna dla Windowsa, Linuksa, OS X i oczywiście Androida. Firefox 7 jest już gotowy i dostępny w Android Markecie. Osoby, które są zainteresowane tą przeglądarką z pewnością zastanawiają się, jakie zmiany wprowadzono względem poprzedniego wydania.

Przede wszystkim poprawiono kopiowanie i wklejanie. Od teraz możliwe jest skopiowanie dowolnego fragmentu treści ze strony, a następnie przeniesienie go do wybranej aplikacji – np. do wiadomości e-mail lub SMS-a. Firefox 7 automatycznie wykrywa język używany w systemie, dostosowując go również w przeglądarce.

Firefox 7 obsługuje również WebSockets API – tym narzędziem zainteresowani będą przede wszystkim deweloperzy, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji webowych. Obsługa WebSockets została wdrożona również w przypadku „klasycznej” wersji Firefoksa, która jest instalowana w najpopularniejszych systemach operacyjnych.

Lista zmian wprowadzonych przez Mozille w Firefoksie 7 dla Androida nie jest zbyt imponująca. Część użytkowników może czuć się zawiedziona, oczekując jednocześnie bardziej radykalnych kroków i wprowadzenia większej liczby nowości ze strony Mozilli w kolejnych wydaniach Firefoksa.

źródło: Phandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x