Firefox 7 już do pobrania w Android Markecie

Paweł Cebula Aplikacje 2011-09-28

Firefox-6-Android

Przeglądarka internetowa w przypadku smartfona zaliczana jest do grona najważniejszych aplikacji. Osoby, które bardzo chętnie korzystają z programów Mozilli z całą pewnością będą zainteresowane ostatnią wersją Firefoksa dla Androida.

W ramach Android Marketu dostępnych jest wiele różnych przeglądarek internetowych, które różnią się od siebie zarówno pod względem możliwości, jak i szybkości działania. Jednym z najnowszych graczy w kategorii przeglądarek dla Androida jest Firefox, który doczekał się kolejnej aktualizacji.

Mozilla pracując nad rozwojem swoich aplikacji stosuje się do nowego cyklu wydawniczego, dzięki czemu użytkownicy częściej otrzymują dostęp do nowych wersji. Niestety ma to bezpośrednie przełożenie na listę zmian, która w przypadku starego cyklu zazwyczaj była dużo dłuższa, uwzględniając liczne poprawki i nowości.

Najnowsza wersja Firefoksa oznaczona jest numerem 7. Aplikacja jest dostępna dla Windowsa, Linuksa, OS X i oczywiście Androida. Firefox 7 jest już gotowy i dostępny w Android Markecie. Osoby, które są zainteresowane tą przeglądarką z pewnością zastanawiają się, jakie zmiany wprowadzono względem poprzedniego wydania.

Przede wszystkim poprawiono kopiowanie i wklejanie. Od teraz możliwe jest skopiowanie dowolnego fragmentu treści ze strony, a następnie przeniesienie go do wybranej aplikacji – np. do wiadomości e-mail lub SMS-a. Firefox 7 automatycznie wykrywa język używany w systemie, dostosowując go również w przeglądarce.

Firefox 7 obsługuje również WebSockets API – tym narzędziem zainteresowani będą przede wszystkim deweloperzy, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji webowych. Obsługa WebSockets została wdrożona również w przypadku „klasycznej” wersji Firefoksa, która jest instalowana w najpopularniejszych systemach operacyjnych.

Lista zmian wprowadzonych przez Mozille w Firefoksie 7 dla Androida nie jest zbyt imponująca. Część użytkowników może czuć się zawiedziona, oczekując jednocześnie bardziej radykalnych kroków i wprowadzenia większej liczby nowości ze strony Mozilli w kolejnych wydaniach Firefoksa.

źródło: Phandroid • barteksch

  Nie ma co żałować, Firefox jest wolniejszy niż inne Androidowe przeglądarki, nie obsługuje multitouch, ma problemy z wczytywaniem stron na szerokość i z tapnięciem na combo boksie. O braku flasha nie muszę wspominać.

 • bat75

  jak byście mieli samsungowe iphony 🙂 to nie mielibyście takich problemów, że coś nie chodzi

 • zielony_

  Mam LG Optimusa One (2.2) i też nie pozwala. Więc może od 2.3.

 • Kuba.

  Takie pytanie nie na temat 😛

  Jak się nazywa motyw (o ile taki jest), który ma ten telefon na powyższym zdjęciu (chodzi mi o te niebieski ikonki wi/fi, zasięgu, baterii itp.)

  Z góry dzięki ! I czekam na szybką odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam.

 • asdf

  gdzieś czytałem, że firefox dla androida jest dla smartfonow z procesorem arm v7 i lepszymi ;/ dla porownania, dla mojej x8 z 2.3.5 android market nie wyszukuje nic, dla kumpla x10 z jakims tam chyba 2.1 juz jest.

 • asdf

  gdzieś czytałem, że firefox dla androida jest dla smartfonow z procesorem arm v7 i lepszymi ;/ dla porownania, dla mojej x8 z 2.3.5 android market nie wyszukuje nic, dla kumpla x10 z jakims tam chyba 2.1 juz jest.

 • xidos

  moze jest od 2.2 wzwyż?

 • robo831

  Na mój telefon nie da się pobrać… Ciekawe dlaczego… Mam GT540 i andka 2.1 (elegancerom). Dlaczego tak mam ? ;(

  • Stopa

   bo masz procka w telefonie konstrukcji ARMv6.
   Obecnie standardem jest ARMv7 i coraz więcej aplikacji/gier takiegoż procesora wymaga.

 • nje

  Niech ci idioci się w końcu lekko mówiąc walną w czoło gorącym żelazkiem. Jak można wydawać kolejną wersję bez flasha?!!!!!!!

  • viteq

   Jak zobaczyłem nagłówek tego artykułu to jedno pytanie mi się nasunęło. Czy w końcu jest flash.

   Nie ma? To ja dziękuję…

 • 2810matthew

  Ciagle nie wspiera adobe flash player.x