2011-09-08_16.50.30Do Android Marketu trafiła właśnie kolejna aplikacja udostępniająca darmowe książki. Tym razem mowa o programie „Wolne lektury”, który powstał dzięki działaniom fundacji Nowoczesna Polska, prowadzącą już w sieci internetową bibliotekę.

Patent firmy jest prosty – brzmi nieco jakby firma propagowała hasło „uwolnić książki”. Działalność fundacji nie opiera się o żadne wpływy, aplikacja jest udostępniana i skierowana głównie w stronę uczniów do ściągnięcia za darmo z Marketu. Dane treści udostępniane są on-line, co sprawia, że nie mając dostępu do sieci niestety nie poczytamy pożądanych lektur. Wśród tytułów znajdziemy klasyków oraz kilku współczesnych autorów. Możemy delektować się utworami Krasickiego albo spróbować zmierzyć swe siły z cięższym Czechowiczem. Kilku pozycji, chociażby pierwszej z brzegu którą sprawdziłem – „Innego świata” Herlinga-Grudzińskiego brak wśród dostępnych utworów.

2011-09-08_16.49.37Aplikacja w bardzo ciekawy sposób dzieli dostępne lektury, możemy przejrzeć zawartość dzieląc tytuły na epoki, gatunki, rodzaje literackie lub autorów. Oczywiście mamy również możliwość wyszukania konkretnej książki.

2011-09-08_17.00.23Ostatnio darmowe lektury znalazły się wśród zbiorów udostępnianych dzięki programowi od T-Mobile – e-booki. Czy taka forma rozpowszechniania treści zdobędzie uznanie? Z całą pewnością co bardziej zamożny uczeń będzie mógł zabłysnąć na lekcji czytając z ekranu smartfona. Powoli podążamy w kierunku zainicjowanych wcześniej przez MEN działań, elektroniczne lektury oraz podręczniki to przyszłość dla współczesnej młodzieży, która dzięki temu odciąży torby zabierane do szkoły.

źródło: WolneLektury.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk