ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung przygotowuje własną platformę komunikacyjną – ChatON

Autor: Mateusz Gryc Kategoria: Aplikacje

samsung-chaton

Samsung nie odpuszcza walki o dominację na rynku smartfonów – z jednej strony stale powiększa ofertę, by dać potencjalnemu nabywcy jak największy wybór, z drugiej kusi nowymi aplikacjami i usługami. Jedną z nich jest zapowiadana platforma komunikacji – ChatON.

Usługa ta ma być rozwiązaniem konkurencyjnym dla BlackBerry Messengera, dedykowanego produktom firmy RIM oraz iMessage, który zadebiutuje w urządzeniach Apple wraz z systemem iOS5. Idea ChatON jest prosta – będzie to kolejny komunikator internetowy.

Główne cechy programu, poza zwykłą wymianą wiadomości tekstowych to:

  • czat grupowy,
  • możliwość przesyłania multimediów, nie tylko w formie grafik, filmów i plików dźwiękowych, ale także lokalizacji, wydarzeń z kalendarza czy wizytówek kontaktów. Opcja „Trunk” pozwoli wyizolować wszystkie media z rozmowy by przesłać je dalej lub skomentować niezależnie od prowadzonej rozmowy,
  • tworzenie wiadomości AMS, czyli prostych animacji.

Dodatkowo aplikacja wprowadza delikatny element społecznościowy – użytkownik będzie mógł przygotować własną kartę profilu oraz zobaczyć „ranking znajomych” ułożony według ilości wymienionych wiadomości. Usługa będzie w pełni darmowa, nie będzie jednak umożliwiała prowadzenia rozmów głosowych lub wideo.

Tym co niewątpliwie odróżni ChatON od rozwiązań RIM i Apple jest to, że aplikacja będzie dostępna nie tylko dla smartfonów Samsunga (na których prawdopodobnie będzie instalowana standardowo) działających na systemach Android i Bada, ale dostępna będzie też wersja dla BlackBerry i iOS.

Usługa ma zadebiutować w ciągu kilku miesięcy – na początku dostępna będzie w 120 krajach, a aplikacja obsłuży 62 języki. Jak myślicie, czy komunikator Samsunga ma szansę na sukces?

https://www.youtube.com/watch?v=EMPEm147BPo

źródło: engadget.com 

Sprawdź najnowsze wpisy