Kwarantanna domowa obowiązkową aplikacją

Kwarantanna domowa – jak działa nowa aplikacja od Ministerstwa Cyfryzacji?

Aplikacje

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało dla użytkowników smartfonów nowy program. Aplikacja o nazwie kwarantanna domowa jest dedykowana osobom, które podczas epidemii koronawirusa zostały objęte kwarantanną.

Kwarantanna domowa – do czego służy ta aplikacja?

Kwarantanna domowa jest aplikacją, która ma ułatwić osobie odizolowanej codzienne funkcjonowanie. Program pozwala m.in. na potwierdzenie swojego stanu zdrowia, a także na uzyskanie niezbędnych informacji na temat tego, jak zachowywać się podczas kwarantanny.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
kwarantanna domowa aplikacja

Inna funkcja aplikacji to możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej. W razie konieczności pracownik socjalny może pomóc nam dostarczyć leki lub artykuły spożywcze. Program ma również ułatwiać potwierdzenie, że osoba objęta kwarantanną przebywa w zadeklarowanym miejscu. W ostatnim czasie głośne stały się przypadki ignorowania kwarantanny przez niektórych Polaków. Taka postawa niesie za sobą poważne ryzyko, a także konsekwencje prawne dla osoby, która wyszła z domu mimo izolacji. Aplikacja kwarantanna domowa może zbierać dane o lokalizacji urządzenia, by odpowiednie służby mogły potwierdzić, czy osoba objęta izolacją przebywa w domu. Z drugiej strony, możliwe jest wyjście na dwór i zostawienie telefonu w domu. Wydaje się więc, że służby nie zrezygnują z tradycyjnego potwierdzania miejsca pobytu osób objętych kwarantanną.

Czytaj także: Maseczka ze zdjęciem pomoże odblokować smartfona w czasie epidemii

Skąd pobrać aplikację? Teoretycznie jest ona dostępna w sklepach App Store oraz Google Play. Teoretycznie, ponieważ jej instalacja nie sprawi, że będziemy mogli z niej korzystać. Ministerstwo Cyfryzacji dostaje informacje o tym, kto jest objęty kwarantanną. Następnie resort wysyła takim osobom SMS-a z zachętą do pobrania aplikacji. Oznacza to, że dane izolowanej osoby są już w specjalnej bazie i taki człowiek będzie mógł się zalogować w aplikacji. Zainteresowanie aplikacją jest naprawdę spore – komentuje minister cyfryzacji Marek Zagórski. Resort uspokaja, że jeżeli ktoś jest objęty kwarantanną i nie dostał jeszcze odpowiedniego SMS-a, jest to tylko kwestią czasu.

źródło: ministerstwo cyfryzacji


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x