Firefox-6-Android
Pod koniec marca bieżącego roku pojawiło się pierwsze publiczne wydanie przeglądarki Firefox, które było przeznaczona dla systemu Android. Od tego czasu wiele się zmieniło w tej aplikacji. Mozilla udostępniła kolejną wersję kultowej przeglądarki.

Mozilla dostosowując się do realiów panujących na rynku przeglądarek internetowych była zmuszona do zmiany cyklu wydawniczego. Zgodnie z ustaleniami Fundacji Mozilli, nowa wersja przeglądarki Firefox pojawiać się będzie co 6 tygodni – dotyczy to zarówno wersji przeznaczonych dla systemów Windows, Linux, Mac OS X, jak i Androida.

O ile w przypadku klasycznej wersji Firefoksa użytkownicy narzekają na brak znaczących zmian, to wydanie przeznaczone dla Androida zmienia się bardzo dynamicznie. Firefox 6 wprowadza liczne nowości związane zarówno z nowymi funkcjami, jak i odświeżony interfejs użytkownika. Co jeszcze się zmieniło?

Jedną z ostatnio wprowadzonych nowości jest tzw. „Awesome Screen” – jest to odpowiednik popularnej strony „szybkiego wybierania”, która umożliwia niemal natychmiastowe przejście do najczęściej odwiedzanych witryn. Nowy wygląd interfejsu użytkownika znacznie lepiej pasuje do ostatniej wersji Androida 2.3 Gingerbread.

Mozilla bardzo dużo zrobiła w celu usunięcia błędów i rozwiązania problemów, które przyczyniały się do powolnego i niestabilnego działania przeglądarki – użytkownicy bardzo często wspominali, że jest to jeden z głównych powodów, dla którego Firefox ustępuje konkurentom pod postacią Opery Mobile czy Dolphina.

Firefox 6 jest gotowy i dostępny do pobrania w Android Markecie.

źródło: Mozilla

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula