Niespodziewana utrata swojego smartphona z Androidem jest bardzo złym wypadkiem, ale nie chodzi już tu o stratę pieniędzy za które kupiliśmy telefon, ale o informacje w nim zgromadzone. W skradzionej lub zgubionej komórce można znaleźć np. hasła do kont email, pełną książkę telefoniczną oraz prywatne dane typu smsów i emaili, które dla wielu znacznie wartością górują nad wydanymi pieniędzmi na zakup telefonu.

Problemem zainteresował się Skyhook Wireless, który w tym tygodniu ogłosił, że doda swoje oprogramowanie do aplikacji Where is My Android. Program ten pozwala użytkownikowi śledzić swój skradziony lub zgubiony telefon w rzeczywistym czasie na stronie producenta aplikacji.

Nowa wersja aplikacji pozwala ponadto na zdalne robienie zdjęć aparatem z geolokalizacją , dzięki czemu właściciel telefonu jest w stanie wyśledzić go z dokładnością nawet do 10-20 metrów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta: http://www.skyhookwireless.com/

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).