Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek usłyszeć jakąś piosenkę w radiu? Nie znasz wykonawcy, a bardzo Ci się spodobała? Nic prostszego – zainstaluj aplikację Shazam! Jeśli jesteś podłączony do internetu przysuń telefon do źródła dźwięku i pozwól telefonowi zidentyfikować interesujący Cię utwór. Program posiada dużo przydatnych funkcji:


Ma prosty interfejs użytkownika, duże i przyjazne nawet najgrubszym palcom ikony 'Taguj teraz’ i 'Moje tagi’.


W naszych tagach znajdziemy wyniki wcześniejszych wyszukiwań, tak by nie zapomnieć utworów, które zapadły nam w pamięci. Po kliknięciu w którąś z pozycji na liście rozwija się szczegółowy opis.

Natomiast po kliknięciu w 'Taguj teraz’ następuje identyfikacja utworu. Trwa ona około piętnaście sekund. Po tym czasie następuje krótka analiza odczytanej treści i w zdecydowanej większości przypadków otrzymujemy szczegółowe informacje, m. in. nazwę utworu oraz wykonawcy, gatunek muzyczny, wytwórnię i datę rozpoznania. Dodatkowo mamy również możliwość wyszukania utworu w sklepie Amazon lub na YouTubie.Poniżej link do prezentacji programu w akcji:
https://www.youtube.com/watch?v=P5x-vwyLByQ


Zalety:
– prosty i intuicyjny interfejs
– duże ikony
– duża szybkość działania
– duża skuteczność

Wady:
– konieczność dostępu do internetu
– czasami trzeba spróbować zidentyfikować ten sam utwór dwa lub trzy razy, aby wreszcie okazało się, że jednak istnieje w bazie danych

Ocena: 5/6
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.