Shazam – jaka to melodia?

Aplikacje

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek usłyszeć jakąś piosenkę w radiu? Nie znasz wykonawcy, a bardzo Ci się spodobała? Nic prostszego – zainstaluj aplikację Shazam! Jeśli jesteś podłączony do internetu przysuń telefon do źródła dźwięku i pozwól telefonowi zidentyfikować interesujący Cię utwór. Program posiada dużo przydatnych funkcji:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Ma prosty interfejs użytkownika, duże i przyjazne nawet najgrubszym palcom ikony ‚Taguj teraz’ i ‚Moje tagi’.

W naszych tagach znajdziemy wyniki wcześniejszych wyszukiwań, tak by nie zapomnieć utworów, które zapadły nam w pamięci. Po kliknięciu w którąś z pozycji na liście rozwija się szczegółowy opis.

Natomiast po kliknięciu w ‚Taguj teraz’ następuje identyfikacja utworu. Trwa ona około piętnaście sekund. Po tym czasie następuje krótka analiza odczytanej treści i w zdecydowanej większości przypadków otrzymujemy szczegółowe informacje, m. in. nazwę utworu oraz wykonawcy, gatunek muzyczny, wytwórnię i datę rozpoznania. Dodatkowo mamy również możliwość wyszukania utworu w sklepie Amazon lub na YouTubie.

Poniżej link do prezentacji programu w akcji:
{youtube}P5x-vwyLByQ{/youtube}

Zalety:
– prosty i intuicyjny interfejs
– duże ikony
– duża szybkość działania
– duża skuteczność

Wady:
– konieczność dostępu do internetu
– czasami trzeba spróbować zidentyfikować ten sam utwór dwa lub trzy razy, aby wreszcie okazało się, że jednak istnieje w bazie danych

Ocena: 5/6


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x