ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Shazam – jaka to melodia?

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Aplikacje

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek usłyszeć jakąś piosenkę w radiu? Nie znasz wykonawcy, a bardzo Ci się spodobała? Nic prostszego – zainstaluj aplikację Shazam! Jeśli jesteś podłączony do internetu przysuń telefon do źródła dźwięku i pozwól telefonowi zidentyfikować interesujący Cię utwór. Program posiada dużo przydatnych funkcji:

Ma prosty interfejs użytkownika, duże i przyjazne nawet najgrubszym palcom ikony 'Taguj teraz’ i 'Moje tagi’.

W naszych tagach znajdziemy wyniki wcześniejszych wyszukiwań, tak by nie zapomnieć utworów, które zapadły nam w pamięci. Po kliknięciu w którąś z pozycji na liście rozwija się szczegółowy opis.

Natomiast po kliknięciu w 'Taguj teraz’ następuje identyfikacja utworu. Trwa ona około piętnaście sekund. Po tym czasie następuje krótka analiza odczytanej treści i w zdecydowanej większości przypadków otrzymujemy szczegółowe informacje, m. in. nazwę utworu oraz wykonawcy, gatunek muzyczny, wytwórnię i datę rozpoznania. Dodatkowo mamy również możliwość wyszukania utworu w sklepie Amazon lub na YouTubie.

Poniżej link do prezentacji programu w akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=P5x-vwyLByQ

Zalety:
– prosty i intuicyjny interfejs
– duże ikony
– duża szybkość działania
– duża skuteczność

Wady:
– konieczność dostępu do internetu
– czasami trzeba spróbować zidentyfikować ten sam utwór dwa lub trzy razy, aby wreszcie okazało się, że jednak istnieje w bazie danych

Ocena: 5/6

Sprawdź najnowsze wpisy