ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zbliża się AutoMapa na Androida?

Autor: Mateusz Choma Kategoria: Aplikacje
AutoMapa_Logo

Jedna z bardziej popularnych aplikacji nawigacyjnych – AutoMapa – może już wkrótce zawitać do Android Marketu. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z iOS od kilku miesięcy, wiec najwyższy już czas, by dotarła na nasz ulubiony system.

Na początku kwietnia do sieci dostały pierwsze screeny z aplikacji, a wczoraj opublikowano krótki filmik (dostępny na dole) przypominający, że prace nad nawigacją trwają. Niestety, nie dostarcza on żadnych dokładniejszych informacji na temat funkcji oraz sprawności działania AutoMapy. Oficjalnie także nie ma żadnych danych na temat tej wersji AutoMapy. Na stronie www.automapa.pl możemy w sekcji „Baza wiedzy” znaleźć taką wypowiedź:

Czy AutoMapa działa na urządzeniach: Android, Garmin, Smartphone, Symbian lub TomTom?

Uważnie śledzimy rynek i prowadzimy równoległe prace nad AutoMapą na alternatywne w stosunku do Windows systemy operacyjne. Nie możemy w tej chwili udzielać dokładniejszych informacji, czy i kiedy AutoMapa zostanie opublikowana na tę lub inną konkretną platformę sprzętową.


 

AutoMapa będzie kosztować prawdopodobnie około 35 euro (gdy wyszła na iOS kosztowała 34,99). Czy warto będzie się nią zainteresować? Czy może jednak nawigacja Google (na terenie Polski będąca aktualnie w fazie testów) będzie lepszym rozwiązaniem?

źródła: telepolis.pl, automapa.pl

Sprawdź najnowsze wpisy