ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google nadrabia zaległości – czas na polską nawigację!

Autor: Adrian Todorczuk Kategoria: Aplikacje

2011-07-20_13.14.01
Koncern z Mountain View wziął się za dopieszczenie swoich polskich klientów. Niespełna tydzień temu pisaliśmy o uruchomieniu długo oczekiwanego Google Traffic. Od dziś zaś nie zobaczymy już denerwującego komunikatu o niedostępności nawigacji, pojawiającego się w momencie próby połączenia z tą usługą w telefonie z Androidem.
hero
Jedynym krokiem, jaki musimy postawić na drodze do włączenia nawigacji jest konieczność posiadania najnowszej wersji dostępnej w Android Markecie. Jeśli już ją mamy, wystarczy wybrać ikonkę „Nawigacja” i po wszystkim. Powinno działać! Wszystkie kroki i użyteczności, jakie zyskamy dzięki nawigowaniu z Google, zostały opisane na specjalnie przygotowanej stronie. Oto funkcje, jakie podaje na swojej stronie Google:

  • znając jedynie nazwę firmy, możemy wyszukać ją przez aplikację, a do celu zostaniemy bezproblemowo doprowadzeni;
  • na mapach cały czas będą naniesione aktualne informacje drogowe – ominiemy korki;
  • włączymy widok satelitarny;
  • uruchomimy specjalny tryb „W drodze”, dzięki któremu na ekranie pojawią się jedynie najpotrzebniejsze funkcje telefonu;
  • po wciśnięciu jednego przycisku, włączymy wyszukiwanie głosowe;
  • na wyznaczonej przez nas trasie będą mogły pojawiać się informacje odnośnie położonych w pobliżu firm. Włączymy także warstwy, dzięki którym wyświetlą się najbliższe stacje benzynowe, restauracje czy parkingi;
  • w miejscach, w których funkcja jest dostępna możemy włączyć Google Street View;
  • nawigacji użyjemy w trybie pieszym – przydatne w trakcie urlopu;
2011-07-20_13.11.22

Tak, na specjalnym promocyjnym filmiku od Google prezentuje się nawigacja za granicami naszego kraju:

Co prawda na niezawodność pewnie poczekamy. Pierwszym adresem, jaki wybrałem po włączeniu nawigacji był adres mojej obecnej pracy, znajdujący się w pobliżu zamkniętego z powodu budowy metra odcinka ulicy Prostej w Warszawie. Niestety, Google poprowadziło mnie właśnie tą, nieczynną bądź co bądź drogą. Kierowcy nie mający o tym pojęcia z pewnością w takim momencie musieliby przekląć program, jednak miejmy nadzieję podobnych sytuacji będzie jak najmniej, no i liczymy na dalsze wsparcie od koncernu.

Tak więc – czy wyruszacie na wakacje? Albo przetestujecie aplikację w drodze z pracy? Tak czy inaczej na pewno się przyda. Czekamy na Wasze wrażenia!

źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy