ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 12 5G

iPhone 12 to najważniejszy od lat produkt Apple. Sukces ma być ogromny

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Aplikacje

Seria iPhone 11 sprzedaje się całkiem dobrze od momentu premiery pod koniec września. Jeśli jednak wierzyć nowym raportom, Apple dąży do znacznego zwiększenia sprzedaży smartfonów w przyszłym roku. iPhone 12 może rozpocząć nowy super cykl sprzedaży.

Zobacz także: MacBook Pro 16 pokazuje, że Apple wreszcie działa, a nie tylko słucha

Apple przygotowuje się na premierę iPhone 12

Powołując się na źródła łańcucha dostaw, serwis DigiTimes twierdzi, że Apple dostarczyło prognozy sprzedaży iPhone’a 12 do najważniejszych partnerów. Chodzi o to, aby zaczęli się przygotowywać już teraz, ponieważ firma spodziewa się tak zwanego „super cyklu” w przyszłym roku, który wywrze znaczną presję na dostawców. Apple ostatnio przeżyło podobny efekt po premierze iPhone’a 6 w 2014 roku. Wzrost popytu będzie prawdopodobnie podsycany przez obecność technologii 5G i może doprowadzić do 30% wzrostu sprzedaży nowych iPhone’ów. Łączna liczba sprzedanych egzemplarzy iPhone’a 12 do końca 2020 roku ma wynieść 100 milionów sztuk. Dla porównania, Apple prognozuje w tym roku dostarczenie klientom 70-75 milionów iPhone’ów 11, a roczny wzrost zwykle wynosi od -5% do + 5%. 

iPhone 12 dzieli analityków

Większość analityków i raportów zdaje się potwierdzać, że sprzedaż iPhone’a wzrośnie w przyszłym roku dzięki pojawieniu się modelu z obsługą sieci 5G, ale przewidywane wyniki są bardzo zróżnicowane. Osobny raport opublikowany mniej niż miesiąc temu przez Nikkei Asian Review stwierdza, że sprzedaż iPhone’a 12 wyniesie 80 milionów sztuk do końca 2020 roku, co daje roczny wzrost między 6% a 14%. Niezależnie od tego wciąż mamy jeszcze 10 miesięcy do tych wydarzeń. Dlatego Apple ma dużo czasu na dostosowanie prognoz sprzedaży iPhone’a 12, ponieważ popyt staje się łatwiejszy do zmierzenia.

iPhone 12 zmiany

Jakie zmiany zobaczymy w iPhone 12?

Oczekuje się, że iPhone 12 i iPhone 12 Pro wprowadzą szereg aktualizacji wykraczających poza integrację sieci 5G Obejmą one zmiany na przednim panelu, zmienione elementy wewnętrzne i dodatkowe kamery. Plotki wskazują, że standardowy iPhone 12 otrzyma, tak jak poprzednik,  6,1-calowy wyświetlacz, ale technologia LCD zostanie zastąpiona przez OLED. W rezultacie przewiduje się cieńsze ramki zbliżone do tegorocznego iPhone’a 11 Pro. Inne modyfikacje będą obejmować chip A14 Bionic sparowany z 4 GB pamięci RAM i prawdopodobnie 64 GB pamięci wewnętrznej. Panel tylny prawdopodobnie pozostanie w dużej mierze niezmieniony, ale należy się spodziewać dodatkowego aparatu. W szczególności Apple może dodać teleobiektyw zmiennoogniskowy 2x, lub zaawansowany czujnik 3D, o którym mówi się w przypadku iPhone 12 Pro.

Czym będzie się różnił iPhone 12 Pro?

Mówiąc o modelach Pro, raporty wskazują, że 12 Pro i 12 Pro Max otrzymają odpowiednio 5,4-calowy i 6,7-calowy wyświetlacz. Zmiana rozmiaru powinna sprawić, że iPhone 12 Pro będzie znacznie bardziej kompaktowy niż jego poprzednik, ale nie wpłynie na rozmiar iPhone’a 12 Pro Max z powodu prawdopodobnie cieńszych ramek. Ponownie zobaczymy „notcha”, choć w nieco innej formie. Dołączy do niego konfiguracja z czterema kamerami z tyłu, zawierająca wspomniany wyżej zaawansowany system 3D. 

Wewnątrz otrzymamy, zgodnie z doniesieniami układ Apple A14 Bionic oraz 6 GB RAM. Mamy nadzieję, że firma zaktualizuje również podstawową pamięć wewnętrzną do 128 GB, ale znając Apple nie jest to gwarantowane.  Zarówno iPhone 12, jak i iPhone 12 Pro powinny zadebiutować na konferencji Apple we wrześniu. Historia sugeruje, że nastąpi to we wtorek, 8 września, kilka dni później zadebiutuje iOS 14.

źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy