nk

Miło patrzeć, jak polskie firmy coraz wyraźniej zauważają rynek mobilny. Jeszcze lepiej, gdy przygotowują dedykowane aplikacje dla Androida. W ostatnich dniach w Markecie pojawiły się dwa nowe programy do obsługi popularnych serwisów – NK.pl i FabrykaMuzy.pl

Aktualnie oczy całego internetowego świata zwrócone są na Google+, z jego fantastycznym debiutem, i na Facebooka, który ze swoimi 700 mln. użytkowników wciąż patrzy na G+ z góry, z delikatnym lekceważeniem, a na szybko wprowadza nowe rozwiązania, jak choćby wideoczat, które pozwolą skutecznie konkurować z Google, gdy portal wystartuje w pełni. Ale w tym całym zamieszaniu nie możemy zapominać o rodzimym, wciąż bardzo popularnym portalu społecznościowym – NK.pl.

NK.pl jest obecnie w trakcie całkowitego rebrandingu – zmiana strony głównej, przygotowanie wersji mobilnej, nawet zmiana nazwy mająca zerwać ze „szkolnymi” korzeniami serwisu – wszystko po to, by uniknąć odpływu użytkowników do konkurencyjnych gigantów.

Jak powiedział Michał Pawlik (marketing manager ds mobile NK.pl) – już 10% wejść na stronę pochodzi z urządzeń mobilnych. Stąd przygotowanie oficjalnej aplikacji na Androida, którą można już pobrać z Marketu.

nk_1

Program oferuje podstawowe funkcjonalności, znane z aplikacji np. do obsługi Facebooka, nawet interfejs jest podobny. Mamy dostęp do wiadomości, powiadomień, galerii, profili naszych znajomych i zaproszeń – standard jeśli chodzi o systemy społecznościowe. Dodatkowo z poziomu aplikacji można wgrać zdjęcie do naszej galerii.

nk_2

Aplikacja zajmuje 640k i jest bezpłatnie do pobrania w Markecie.

Drugi program, który niedawno zagościł w Markecie, to FabrykaMuzy.pl i służy do obsługi kanałów radia internetowego Radia ESKA. Możemy więc słuchać takich kanałów jak Radio ESKA, ESKA Rock czy VOX FM. Aplikacja oferuje oczywiście dodatkowe funkcjonalności – możemy przeglądać tygodniową ramówkę kanałów, ich playlisty, otrzymać informacje o aktualnie słuchanym utworze i jego wykonawcy. Dodatkowo FabrykaMuzy.pl dostarcza informacje ze świata muzyki, a sama aplikacja umożliwia także dostęp do serwisu Hotplota.pl i profili kanałów radiowych na Facebooku.

fabrykamuzy_1

fabrykamuzy_2

Również ten program jest bezpłatny i dostępny w Markecie w rozmiarze 4.4M.

Dobrze, że platforma Android jest dostrzegana przez polskie firmy – życzymy sobie jak najwięcej dobrze wykonanych i funkcjonalnych aplikacji do osbługi rodzimych serwisów. Czy zainstalujecie któryś z tych programów? A może już je macie? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach! 

źródło: market.android.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gryc