swiftkey_tablet

Mamy dobre wieści dla wszystkich posiadaczy tabletu z Androidem – w Markecie pojawiła się przystosowana do obsługi na dużych ekranach wersja jednej z najlepszych klawiatur do tej pory dostępnej tylko na smartfony – SwiftKey X (ocena 4,5 przy ponad 20 tysiącach oddanych głosów).

Klawiatura ta zyskała swoją popularność dzięki opracowanemu przez TouchType systemowi Fluency – aplikacja „uczy się” naszego stylu pisania. Dokładnie tak – nie tylko dodaje do słownika nowe wyrazy, ale zapamiętuje nasz styl pisania, czyli najczęściej popełniane błędy i często używane frazy. Cały ten skomplikowany algorytm ma jeden cel – zapewnić wygodniejsze, szybsze i pozbawione błędów pisanie.

Nowością w wersji „X” SwiftKey’a, (także w wersji dla smartfonów) jest uczenie się z innych aplikacji – jeśli damy aplikacji prawo dostępu do naszego Facebooka, Twittera lub Gmaila, SwiftKey co jakiś czas połączy się z tymi kontami by przeanalizować to, co udostępniliśmy na naszej ścianie lub wysłaliśmy mailem. Dzięki temu klawiatura „uczy się” naszego stylu pisania korzystając nie tylko z tego, co wyklikamy bezpośrednio na niej, ale także z treści, które pisaliśmy np. na smartfonie, czy komputerze!

swiftkey_tablet_1

Wersja dla tabletów to właściwie wszystko to, co znamy ze SwiftKey X dla smartfonów. Mamy tu dwa profile ustawień klawiatury – „precyzyjny”, czyli taki który wprowadza zmiany tylko na nasze żądanie, oraz „szybki” w którym aplikacja nie tylko poprawia wyrazy, ale też sama uzupełnia frazy i podmienia pojedyncze litery już w trakcie pisania, gdy nie trafiamy dokładnie w klawisze.

Same przyciski mogłyby być moim zdaniem odrobinę większe, ale dobra autokorekta rekompensuje problemy z precyzyjnym klikaniem. W kwestii estetyki – aplikacja oferuje trzy skórki: ciemną z elementami zieleni, jasną, wzorowaną na klawiaturach z HTC Sense oraz błękitną o nazwie Neon, która idealnie wpasowuje się w ogólny wygląd Honeycomba.

Dodatkowo mamy tu specjalny tryb o nazwie „split” – w poziomie klawisze zostają rozdzielone na dwie części, umożliwiając wygodne pisanie kciukami – to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, że androidowe tablety są projektowane głównie do używania poziomego.

Na koniec warto dodać, że aplikacja posiada obsługę polskich znaków i oczywiście wbudowany słownik. Dodatkowo ważne jest to, że wersja tabletowa działa nie tylko z Androidem 3, ale także 2.x, dzięki czemu można używać jej np. z tabletem HTC Flyer.

swiftkey_tablet_2

Jeśli jesteście zainteresowani oto linki do Marketu – dla wersji tabletowej i standardowej. Obie kosztują ok. 5,60 zł.

źródło: market.android.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gryc