bezpieczeństwo danych w sieci

LastPass wprowadza funkcję odblokowania haseł twarzą. Niestety nie wszyscy z niej skorzystają

Aplikacje

LastPass to jeden z najpopularniejszych menadżerów haseł na komputery i smartfony, a o tym świadczą nawet statystyki – z aplikacji korzysta już ponad 17 milionów osób, a liczba ta ciągle rośnie. Cieszyć może zatem fakt, że twórcy nie spoczęli na laurach, tylko nieustannie aktualizują program i wzbogacają go o dodatkowe funkcje. Już wkrótce otrzymamy zatem kolejną nowość, a mianowicie możliwość odblokowania haseł twarzą. Niestety nie każdy z niej skorzysta.

Nowa metoda autoryzacji w LastPass. Aplikację odblokujecie twarzą

Poważna luka w LastPass 

Najświeższa aktualizacja testowej wersji LastPassa wprowadza wsparcie dla nowego API, które dodane zostało w Androidzie 10. Pozwala ono aplikacjom na korzystanie z alternatywnej metody autoryzacji użytkownika – od teraz w tym celu może on użyć swojej twarzy. Funkcja to działa bardzo podobnie do tej znanej z systemu iOS. Aby uzyskać do niej dostęp, wystarczy włączyć ją za pomocą nowego przełącznika, który znaleźć można w ustawieniach aplikacji LastPass. Niestety jest tylko jeden problem: z udogodnienia na ten moment mogą korzystać wyłącznie użytkownicy Pixela 4, to on obsługuje bowiem API znane z najbardziej aktualnej odsłony Androida.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Kolejna wersja smartfona Huawei Mate X pojawi się na początku przyszłego roku.

Jeśli posiadacie odpowiednie urządzenie, to nową metodę autoryzacji przetestować możecie w aplikacji LastPass w wersji beta. Jeśli nie chcecie jej instalować, to warto wiedzieć, że wkrótce powinna trafić ona również do stabilnej odsłony.

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x