dolphinbrowserbig
(archeologia)
Niedawno informowaliśmy o nowej wersji przeglądarki Dolphin Browser HD. Jak się później okazało, użytkownicy jej wcześniejszych wersji mieli możliwość zapisania się do betatestów. Jeśli to zrobiliście, to mamy dla Was złą wiadomość. Kilka dni temu w sieć poszła plotka, że wyciekły maile większości osób uczestniczących w programie. Deweloperzy przeglądarki DB potwierdzili tę informację. Jak podają na swoim blogu, do wycieku doszło w wyniku błędu ludzkiego – jeden z pracowników prawdopodobnie nie zaznaczył opcji ukrywania maili, w konsekwencji czego do większości osób trafił mailing z kompletem adresów wszystkich testerów.

Needless to say, it was never our intention to reveal this information and for that we are genuinely sorry. In this case, we failed to do so and we will ensure it will not happen again in the future.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Firma zachowała się profesjonalnie, zamieszczając oficjalne przeprosiny na swoim blogu. „Naszym celem nigdy nie było ujawniać prywatnych informacji naszych testerów i za to serdecznie przepraszamy. Zawaliliśmy i zapewniamy, że nigdy więcej się tak nie stanie.”

źródło: blog.dolphin-browser.com 

Mateusz Jabłoński