mobile-browser-sort

Ten rok jest niewątpliwie okresem dużych zmian w produktach Google. Oprócz nowego portalu społecznościowego Google wprowadziło również odświeżony interfejs do mobilnej wyszukiwarki, Kalendarza, Gmaila i YouTube (Kosmiczna Panda). Teraz przyszła kolej na zmiany w natywnej aplikacji Google Docs dla Androida.

Oprócz zmian w interfejsie, które mają na celu ujednolicenie wyglądu wszystkich produktów giganta z Mountain View, wprowadzono również kilka ułatwień. Od teraz użytkownicy mogą szybko filtrować pliki według własności, typów i kolekcji oraz sortować je zgodnie z nazwą, datą modyfikacji lub datą ostatniego otwarcia pliku. Możliwe stało się również udostępnianie plików, znane z desktopowej wersji usługi, dzięki czemu zaproszone osoby będą mogły je wyświetlać bądź edytować. Z poziomu samej aplikacji można od teraz szybko załączyć plik do wiadomości e-mail, udostępnić go wszystkim publicznie lub tylko konkretnym osobom poprzez prywatny link (nie jest wymagane posiadanie konta Google).

Jeśli to nie koniec zmian i nowości, to niewątpliwie obejmą one w niedługim czasie również Picasę czy Google Talk. A jak wam podoba się kierunek rozwoju usług Google?

Źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dan Sierakowski