ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Navatar – społeczność kierowców

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Aplikacje

W Android Markecie pojawia się coraz więcej innowacyjnych aplikacji, których celem jest ułatwienie życia użytkownikom. Jedną z nich jest Navatar, który oferuje pierwsze w Polsce głosowe CB Radio na komórki (mCB) oraz darmowy moduł nawigacyjny GPS, w oparciu o światowy projekt OpenStreetMap, zapewniający częstą aktualizację map. Navatar pomaga polskim kierowcom uzyskać aktualne i poszukiwane informacje drogowe, takie jak miejsca częstych remontów, patrole policji, miejsca korków czy tańsze stacje benzynowe.


nav

W Navatar można zarządzać informacjami drogowymi w sposób centralny i udostępniać je kierowcom. Posiadając smartfon z systemem Android lub iPhone kierowca, po zainstalowaniu aplikacji Navatar, może nagrywać i odsłuchiwać głosowe komunikaty drogowe nagrane centralnie lub przez innych użytkowników.


navatar1

Po zarejestrowaniu w serwisie użytkownik może w szybki sposób wyszukać najbliższe pogotowie, aptekę całodobową, warsztat samochodowy czy swoje ulubione miejsca. Teraz Navatar udostępnia mCB, pierwsze w Polsce głosowe CB Radio bez anten, umożliwiające pozostawienie ważnego komunikatu głosowego w określonej lokalizacji. Użytkownicy znajdujący się w pobliżu mogą te wiadomości odsłuchać. W ten sposób możemy usłyszeć o nagłym zdarzeniu na drodze, np. wypadku i tworzącym się korku. W okresie promocyjnym korzystanie z mCB jest darmowe.


mcb

Navatar, mobilny asystent podróży, umożliwia wprowadzenie danych dotyczących tankowania, takich jak cena czy ilość zatankowanych litrów. Z czasem, gdy coraz więcej kierowców będzie rejestrować swoje tankowania, podpowie gdzie najtaniej zatankować i zaoszczędzić pieniądze.


gasoline

Navi, czyli usługa nawigacyjna, doprowadzi Cię do celu podróży. Użytkownicy mogą również uzupełniać mapy na własnym terenie na podstawie „śladów” swoich podróży. W ten sposób mapa Polski jest stale uzupełniana i wzbogacana przez społeczność. Twórcy Navatara zapowiadają, że aktualizacje map będą następować w cyklach tygodniowych.

Inna popularna funkcja Navatara to ostrzeżenia przed utrudnieniami na drodze (korek, remont, patrol policji, radar) za pomocą jednego przycisku.

navi

Plany Navatara na ten rok obejmują m.in. udostępnienie dalszych aplikacji mobilnych w oparciu o platformę lokalizacyjną, rozbudowę modułu nawigacyjnego i mCB, migrację na inne platformy smartfonowe, a także nawiązywanie partnerstw z dostawcami treści, miastami i firmami

Co sądzicie o tej propozycji? Zachęcamy do testowania aplikacji i podzielenia się opiniami w komentarzach.Link do pobrania Navatar z Marketu.

navi_qr

Sprawdź najnowsze wpisy