ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google+ i nadchodzące aktualizacje i ciekawostka

Autor: Michał Mynarski Kategoria: Aplikacje

GooglePlusCircles2


Google+ jest ostatnio na ustach wszystkich. Odpowiedź giganta informatycznego na sukces Facebooka jest stanowcza, a sam portal od kilku dni nie schodzi z aktualności na największych portalach branży. Nic dziwnego, skoro to Google. A wszyscy wiemy, że jak Google się za coś bierze, to nie zrobi tego „byle jak”. 

Wszyscy Ci, którzy z Google+ już się bawią albo planują to zrobić w nadchodzących tygodniach, mogą się spodziewać sporej ilości aktualizacji, które usprawnią działanie serwisu i poprawią komfort korzystania z niego. Kolejne łatki dodadzą różne wskazówki i powiadomienia, które nauczą użytkowników np. jak dzielić się postami i linkami.

Następna aktualizacja będzie dotyczyła Polityki Prywatności i pozwoli na określenie dla jakiej grupy użytkowników będą nasze wpisy widoczne. Również aplikacja Google+ na Androida została zaktualizowana pod kątem obsługi kilku kont GMail. Wersja 1.0.2 odświeżyła również odrobinę interfejs oraz wprowadziła nową ikonkę profilu w menu głównym.

Tytułową ciekawostką jest krótki (i banalny, pozwolę sobie dodać) eksperyment redaktora phandroid.com, który pokazał dlaczego portal społecznościowy nie powinien mieć opcji edytowania wpisów. Nie jest to może przeoczenie w skutkach podobne to dziury w Android Markecie, ale jak pokazuje poniższy filmik może być uciążliwe.  

https://www.youtube.com/watch?v=DSRDBbiZQTE

źródła: phandroid.com, androidspin.com, androidcommunity.com 

Sprawdź najnowsze wpisy