ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje Android

Oto najlepsze, niedocenione aplikacje, które pobierzecie za darmo. Musicie je mieć!

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

W Google Play można znaleźć wiele interesujących aplikacji, które warto zainstalować na swoim smartfonie. Najczęściej mówi się jednak o popularnych programach, które stosunkowo łatwo znaleźć w sklepie. Czasem warto jednak przypomnieć sobie o świetnych i bezpłatnych aplikacjach, które są niedocenione przez użytkowników. Tym właśnie zajmiemy się w dzisiejszym artykule – przedstawieniem kilku niezwykle użytecznych programów, które sprawią, że korzystanie z telefonu będzie jeszcze przyjemniejsze.

DiskUsage

DiskUsage to bardzo przydatna aplikacja, dzięki której z łatwością sprawdzimy, jakie foldery zajmują najwięcej miejsca w pamięci naszego smartfona. Program dzięki czytelnemu i prostemu interfejsowi precyzyjnie wskaże nam lokalizacje, na które warto rzucić okiem. Być może okaże się, że część zdjęć należy przerzucić na kartę SD, albo by zaoszczędzić miejsce powinniśmy skasować parę filmów? Na te i wiele więcej pytań odpowiada DiskUsage, aplikacja, którą ze sklepu Google Play pobierzecie bezpłatnie. Warto wspomnieć również o tym, że nie napotkacie w niej żadnych reklam, oraz że praktycznie nie zajmie ona miejsca w pamięci wewnętrznej smartfona – narzędzie waży mniej niż 200 kB.

Pobierz:

How Long Since

Czy zdarzyło Wam się kiedyś zapomnieć o tym, kiedy ostatni raz podlewaliście kwiaty? Jak dawno był przegląd samochodu? W którym roku był remont domu? Jeśli tak, to aplikacja How Long Since została stworzona dla Was. To proste narzędzie zapisze dla Was wszystkie te informacje, a do każdego wpisu będziecie mogli dodać notatkę ze szczegółami. Muszę przyznać, że w moim przypadku How Long Since okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ z natury jestem dość zapominalski. Wy również powinniście przetestować ten program, szczególnie że jest w pełni darmowy!

Pobierz:

Darker (Screen Filter)

Czy nie macie czasem wrażenia, że nawet na najmniejszych możliwych ustawieniach podświetlenia, ekran Waszego smartfona wciąż jest za jasny? Jeśli tak, to pokochacie prostą aplikacją o nazwie Darker, która dosłownie sprawi, że wyświetlacz będzie jeszcze ciemniejszy, niż przewiduje to producent urządzenia. Program jest banalnie prosty w obsłudze: wystarczy go uruchomić, wybrać odpowiedni kolor filtru oraz jego moc i voila – ekran zostanie przyciemniony. Podstawowa wersja aplikacji, która w zupełności wystarczy zwykłemu użytkownikowi, jest dostępna za darmo. Za kilka dodatkowych funkcji przyjdzie Wam zapłacić 7,99 zł. Warto zastanowić się jednak nad zakupem wersji premium, ponieważ tym sposobem wesprzecie autora Darker.

Pobierz:

Zobacz także: Jak Google zarobi na przepisach antymonopolowych Unii Europejskiej?

Lithium: Czytnik plików EPUB

Elektroniczne wersje książek z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Pomimo tego, że na rynku istnieją genialne czytniki e-booków, które sprawdzą się w każdej sytuacji (np. mój ukochany Kindle Paperwhite), to czasem wygodnie jest przeczytać coś na smartfonie czy tablecie, np. podczas podróży komunikacją miejską. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Lithium – świetny czytnik plików EPUB, w którym nie znajdziecie żadnych reklam. Interfejs aplikacji utrzymywany jest w kolorowej stylistyce Material Design, a w samym programie znajdziecie wiele przydatnych funkcji. Jeśli lubicie czytać, to Lithium może okazać się nową, ulubioną aplikacją.

Pobierz:

Notif Log notification history

Notif Log to kolejna aplikacja, która powinna stać się domyślną częścią Androida. Wbrew pozorom opisywany program nie jest wyłącznie historią powiadomień, którą zresztą znaleźć można w ustawieniach systemu – ma on znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim obejrzeć można notyfikacje, które z jakiegoś powodu zniknęły lub zostały przez nas przypadkowo usunięte. Najciekawszą funkcją aplikacji jest jednak możliwość funkcjonalnego korzystania z powiadomień. Z każdym z nich możecie wejść w interakcję, możliwe jest zatem korzystanie z dostępnych opcji, tak jak zazwyczaj.

Pobierz:

I to by było na tyle. Która z tych aplikacji najbardziej Wam się spodobała? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź najnowsze wpisy