ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
telefon jest gorący

Wyjeżdżasz w podróż? Musisz mieć te darmowe aplikacje!

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Nowe miejsca odwiedzamy po to, by zwiedzać, poznawać nowe kultury czy nawet odpoczywać. Technologia w dzisiejszym świecie jest jednak tak zaawansowana, że może pomóc nam w zaplanowaniu najlepszych wczasów. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w kilka aplikacji, dzięki którym na wakacjach zaoszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy. O jakich programach mówię? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Aplikacje na podróż – jakie warto zainstalować?

Jakie aplikacje warto pobrać na smartfona przed wyjazdem na wakacje? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu spośród Was. Istnieje dużo świetnych programów, które można zainstalować na telefonie, lecz według mnie jest również kilka pozycji, które po prostu trzeba mieć. Poniżej przygotowałem dla Was spis 5 rewelacyjnych usług, z których warto korzystać na wakacjach. Zobaczcie, jakie aplikacje na podróż dla Was wybrałem.

Revolut

Revolut to moim zdaniem jedna z najważniejszych aplikacji dla podróżników – po prostu trzeba ją pobrać na swojego smartfona! Czym jednak jest ta usługa? Na to i wiele więcej pytań odpowiedziałem dla Was w mojej recenzji, w której umieszczony jest również link, dzięki któremu kartę Revolut zamówicie w pełni za darmo (w innym wypadku będziecie musieli zapłacić za wysyłkę). W wielkim skrócie – usługa pozwala nam na wymianę walut po międzybankowych kursach oraz płatności w obcych krajach bez jakichkolwiek prowizji. Możemy również korzystać z miejscowych bankomatów, bez żadnych opłat. Polecam zainteresować się Revolutem, ponieważ gwarantuję Wam, że nie pożałujecie założenia konta w tej instytucji finansowej!

Pobierz:

  • Revolut (przejdź do podpunktu nr 5 w artykule)

Tłumacz Google

Tłumacz Google to jedna z tych aplikacji, które po prostu musicie posiadać na swoim smartfonie. Pomimo tego, że kilka lat temu usługa była obiektem żartów, to w tym momencie jest prawdopodobnie najlepszym bezpłatnym narzędziem do translacji na rynku. Podróżnikom szczególnie mogą spodobać się dwie funkcje: tłumaczenia różnorakich znaków i tablic (wystarczy nakierować aparat na obiekt) oraz translacji bez połączenia z siecią, dzięki czemu zaoszczędzimy cenne megabajty pakietu. Dowolny język możemy pobrać w banalnie prosty sposób – wystarczy obok jego nazwy kliknąć przycisk pokazujący strzałkę w dół.

Pobierz:

Mapify

Mapify to aplikacja, która wbrew pozorom wcale nie jest mapą. Program ten jest serwisem społecznościowym, za którego pośrednictwem użytkownicy dzielą się najciekawszymi miejscami ze swoich podróży – najczęściej są to lokalizacje piękne, lecz nieznane turystom. Przed wycieczką warto zatem otworzyć aplikację i wyszukać destynację, do której zmierzamy, ponieważ udostępniane atrakcje czy cuda natury potrafią naprawdę zaprzeć dech w piersiach. Za pośrednictwem programu można również zamówić wycieczkę – zazwyczaj jest ona organizowana przez lokalnego przewodnika, który zapewnia nam również nocleg i pożywienie. Nie jest to jednak koniecznością, ponieważ wszystkie pokazane w aplikacji miejsca możecie obejrzeć bezpłatnie!

Pobierz:

Zobacz też: Najlepsze promocje na gry i aplikacje ze sklepu Google Play.

Couchsurfing

CouchSurfing to wyjątkowa aplikacja, dzięki której znacznie zredukować można koszty podróży. W skrócie – jest to serwis społecznościowy, który zrzesza couchsurferów, czyli podróżników, którzy podczas wakacyjnych wojaży spotykają się z innymi użytkownikami portalu i nocują u nich w domach, zamiast w hotelach czy w mieszkaniach. CouchSurfing to świetny sposób, by poznać nowych znajomych i kulturę danego kraju, ponieważ podczas pobytu u hosta mamy z nią nieustanny kontakt. Należy pamiętać jednak, że domy CouchSurferów nie są hotelami – jako goście powinniśmy dostosować się do wymogów właściciela oraz spędzać z nim czas, o ile ma takie życzenie. Warto również zaskoczyć gospodarza drobnym prezentem powiązanym z naszym krajem. Należy wiedzieć, że CouchSurfing nie jest dla każdego, lecz warto go wypróbować – podczas podróży odkryć można wiele pięknych miejsc oraz poznać wspaniałych ludzi.

Pobierz:

CityMapper

CityMapper to niezwykle ciekawa aplikacja, która szczególnie przydaje się podczas pobytów w dużych, europejskich miastach. Program dokładnie wyjaśnia nam zasady transportu miejskiego oraz służy za świetną nawigację, która krok po kroku instruuje nas, do jakich pojazdów mamy wsiąść, by dojechać do wybranego przez nas celu. Najlepszym elementem aplikacji CityMapper jest jednak tryb offline, dzięki któremu na wakacjach z łatwością będziemy mogli poruszać się po największych miastach. 

Pobierz:

I to by było na tyle. Czy dodalibyście jeszcze jakieś aplikacje na podróż do mojej listy? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź najnowsze wpisy