ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [05.06.11]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
Weekendowa

Witamy ponownie po kolejnym tygodniu! Ponownie postaramy się zaprezentować Wam zestaw intresujących gier i przydatnych aplikacji. Dziś będzie nieco podobnie jak w poprzednim tygodniu – trochę nowości, jedna Wasza propozycja, kilka użytecznyh aplikacji oraz recenzja gry dedykowanej urządzeniom dwurdzeniowym. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, zapraszamy więc do czytania i oczywiście ściągania!


rilogo

1. Riptide GP – ok. 19,04 zł + darmowe demo

Riptide GP to gra wyścigowa przeznaczona dla urządzeń z procesorem Tegra2. Została zaprojektowana tak, by w pełni wykorzystywać potencjał układu NVidii.

Jak w każdej grze tego gatunku, naszym zadaniem jest przekroczenie linii mety przed przeciwnikami. Riptide GP wyróżnia to, że zasiadamy za kierownicą skutera wodnego. Do wyboru mamy kilka maszyn, które różnią się parametrami technicznymi. Dostępnych jest 12 tras, z których w praktyce 6 jest unikalnych – druga połowa różni się tylko odwróconym kierunkiem jazdy.

Tryby gry to zwykły wyścig, mistrzostwa oraz wyścig czasowy – w tym ostatnim musimy pokonać okrążenie odpowiednio szybko. Użytkownik może dostosować poziom trudności, który został zobrazowany poprzez pojemność silnika skutera.

Grafika gry prezentuje się olśniewająco, jest to jeden z najprzyjemniejszych dla oka tytułów, z jakim miałem do czynienia. Woda wygląda bardzo realistycznie, świetne wrażenie sprawiają odbicia obiektów na tafli. Silnik fizyczny jest również znakomity i nie można mu niczego zarzucić.

Riptide GP to bardzo grywalny tytuł, a wybitna oprawa graficzna to jego nie jedyna zaleta. Jest wart polecenia wszystkim użytkownikom urządzeń z Tegra2.

 • Wymaga: NVIDIA Tegra2
 • Wspiera OpenFeint
riptide_1
riptide_2
riptide_3

JengaMain

2. Jenga – ok. 8,15 zł

Jenga jest znaną zręcznościową grą towarzyską, sprawdzającą zdolności manualne graczy. Polega na wyciąganiu klocków z wieży i umieszczaniu ich na jej szczycie. Przegrywa ten, kto przewróci budowlę.

Od teraz nie potrzebujesz dużo miejsca, ani nawet wielu graczy, aby cieszyć się nią na co dzień.

Grafika gry stoi na najwyższym poziomie, animacje oddają prawdziwą zabawę w jak najdrobniejszym detalu. Na fizykę również nie ma co narzekać – nie zastąpi naszej ‘starej, dobrej fizyki’, ale jest jedną z najlepszych z jakimi miałem do czynienia.

Wyciąganie klocków rozwiązano w ciekawy sposób, możliwości mamy dwie: pukając w ekran wypychamy dany element lub pociągając palcem, wysuwamy go.

Aplikacja ma trzy tryby gry: Arcade, Classic i Pass & Play. Pierwszy tryb został specjalnie wymyślony dla mobilnej wersji gry – klocki mają różne kolory i układając poziom w jednej barwie lub działając szybko dostajemy bonusowe punkty. Dodatkowo, możemy kupować tzw. Wildcards, które później ułatwiają nam grę. Tryb Classic jest przeznaczony dla jednej osoby i jak sama nazwa wskazuje przypomina już klasyczną Jengę. Najciekawszy jest Pass & Play, czyli gra wieloosobowa, gdzie gracze przekazują sobie telefon.

Jeśli zmaganie z naszymi przyjaciółmi to za mało, swoje wyniki możemy porównywać w internetowym rankingu.

Wersja na Androida nie zastąpi prawdziwej gry, ale dla fanów Jengi jest to pozycja obowiązkowa. Dla reszty – przynajmniej warta sprawdzenia.

 • Wymaga Androida:
 • 2.0-2.3.3 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 26M
Jenga1
Jenga2

MobneticSoccerLogo

3. Mobnetic Soccer – darmowa

To jedna z tych gier, które zna każdy z nas. Pamiętam dziesiątki meczy stoczonych podczas nudnych lekcji. Teraz dzięki aplikacji Mobnetic Soccer możemy znowu poczuć się jak za szkolnych czasów.

W  grze mamy dwa tryby rozgrywki: local multiplayer oraz online multiplayer. Jak sama nazwa wskazuje pierwszy polega na grze na jednym telefonie z kolegą (tak samo jak robiliśmy to na zwykłej kartce papieru) natomiast drugi to gra z przeciwnikiem za pośrednictwem Internetu. Niestety bardzo ciężko znaleźć kogoś do gry przez Internet, ponieważ gra jest mało popularna. Może dzięki android.com.pl więcej ludzi zainstaluje grę i będzie można bez problemu znaleźć przeciwnika online? Oby!

 • Wymaga androida:
 • 1.6 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 600kb
 • Możliwość instalacji na karcie:
 • Nie
MobneticSoccerScreen1

TheyNeedToBeFedLogo

4. They Need To Be Fed – ok. 2,63 zł

W grze They Need To Be Fed kierujemy małą czarną postacią z dużymi białymi oczami. Nie powinniśmy się jednak do niej przywiązywać, bo na końcu każdej mapy jest zjadana przez większego stwora. Zanim jednak to nastąpi musimy pozbierać diamenty, które napotkamy po drodze.

Nasz bohater może chodzić dookoła każdego białego elementu na planszy. Nie może z niego spaść, ponieważ jest przez niego przyciągany. Jeżeli skoczymy i zbliżymy się do innego białego klocka wtedy to on nas przyciągnie. Na drodze stają nam różnego rodzaju przeszkody takie jak rakiety, kolce, promienie lasera.

Niestety gra jest łatwa i krótka. Można przejść ją za jednym podejściem. Występuje tylko w wariancie płatnym.

 • Wymaga androida:
 • 2.1 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 8.8MB
 • Możliwość instalacji na karcie:
 • Tak
https://www.youtube.com/watch?v=hTIiLrH87gw
TheyNeedToBeFedScreen1
TheyNeedToBeFedScreen2
TheyNeedToBeFedScreen3

RainDropMain

5. RainDrop – darmowa

Mała gierka, która nie wyciśnie siódmych potów z waszych smartfonów, ale wszyscy wiemy, że grywalność to zupełnie odrębna kwestia.

Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak spadająca, zatruwająca się samotna kropelka deszczu? Ja też nie, ale i tak RainDrop może was zaciekawić.

W grze wcielamy się w spadającą kroplę, a główna zasada jest bardzo prosta – wchłaniamy krople mniejsze od siebie, a te większe sprawiają, że ubywa nam wody. Jak łatwo się domyślić, gdy staniemy się zbyt mali, przegrywamy. ‘Dynamizmu’ grze dodaje kolejny wskaźnik – toksyczność. Na naszej drodze napotkamy przede wszystkim kropelki zatrute. Zderzenie z taką powoduje, że poziom toksyczności rośnie, co również prowadzi do śmierci. Czasami uda nam się złapać złotą kroplę lub płatek śniegu, które dają nam dodatkowe bonusy

Pochłaniamy mniejsze krople niezależnie od jej rodzaju, więc gdy jesteśmy zdrowi, a mamy mało wody, często opłaca się zjeść czerwoną kroplę, która co prawda nas podtruje, ale uratuje od śmierci z innego powodu.

Dodatkowo, RainDrop oferuje nam 3 tryby gry: Normal (nie trzeba tłumaczyć), Toxicity (dba się tylko o poziom zdrowia) oraz Survival (jeden błąd i przegrywasz).

Aplikacja wspiera internetową klasyfikację Scoreloop.

Nie jest to gra, przy której spędzimy cały dzień, ale jedna z tych, które uratują w nudnych sytuacjach. Warto – tym bardziej, że nic nie kosztuje.

 • Wymaga Androida:
 •  1.5 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 3,6M

RainDrop1

RainDrop2

 


TowerOfClumpsLogo


6. Tower of clumps – darmowa

 

Tower of Clumps to jedna z tych prostych gier, które wciągają. Naszym zadaniem jest zbudowanie jak najwyższej wieży. Kolejne klocki zwisają na kołyszącej się linie, z której musimy je w odpowiednim momencie odłączyć. Spadający klocek powinien wylądować na poprzednich. Jeżeli uda nam się idealnie wycelować dostaniemy dodatkowe punkty. Wraz z wysokością nasza wieża zaczyna się kołysać, co utrudnia nam zadanie.

Gra obsługuje Scoreloop, dzięki czemu możemy porównać swój wynik z innymi graczami.

 • Wymaga androida:
 • 1.6 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 1,7MB
 • Możliwość instalacji na karcie:
 • Tak
TowerOfClumpsScreen1

TowerOfClumpsScreen2


magneticlogo

7. Magnetic Sports Soccer – ok. 3,13 zł + darmowa wersja lite

 

Klasyczne piłkarzyki wzbogacone o „magnetyzm”, dzięki czemu zawodnicy przyciągają piłkę gdy znajduje się blisko. Można grać z komputerem, jednak nie grzeszy on inteligencją i postępuje schematycznie, dlatego warto sprawdzić multiplayer, który pozwala dwóm osobom zmierzyć się przy jednym urządzeniu, lub online. Sterowanie jest trochę toporne, ale da sie do niego przyzwyczaić, niestety cała gra jest mało urozmaicona i szybko się nudzi. Grafika nie dorównuje dzisiejszym standardom, ale dzięki temu, tytuł może ruszyć na słabszych telefonach.

Płatna wersje daje nam możliwość zdobywania osiągnięć.

Jeśli ktoś lubi piłkarzyki i piłkę nożną – warto spróbować. W innym przypadku radzę rozejrzeć się za czymś innym. Dużym plusem jest multiplayer, dzięki czemu, ktoś może zostać przy tym tytule na dłużej.

 • Wymaga Androida:
 • 1.6 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 6,6M
https://www.youtube.com/watch?v=a1dqFsnD4N4
Soccer_1
Soccer_2

Logo

8. Color Me – darmowa

Prosta aplikacja – kolorowanka. Idealna dla dzieci. Oferuje tryb zaawansowany i uproszczony. Pierwszy oferuje więcej opcji, drugi jest bardziej przyjazny maluchom.

Program ma bardzo przejrzysty, kolorowy interfejs, sporo kolorowanek do wyboru, a dodatkowo „dzieła” pociech potrafi zapisywać na karcie SD. W kolorowaniu są pewne ułatwienia, jeśli ktoś ma duże palce (trudniej wyjść za linię), acz powiem szczerze, że w SGSie ekran jest trochę za mały, wiec aplikacja lepiej sprawdzi się na tabletach.

Polecam sprawdzić tę pozycję, szczególnie w podróży gdy trzeba zająć czymś dziecko i jest mało miejsca, tym bardziej, że kolorowanie na ekranie dotykowym jest znacznie przyjemniejsze, niż myszką na komputerze. Dodatkowo warto wspomnieć, że autorem aplikacji (a raczej je portu z Iphone’a) jest Polak.

 • Wymaga Androida:
 • 2.0.1 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 4,7M
Color_Me_1
Color_Me_2

MeteoLogo

9. Meteo – darmowa

Większość z nas używa aplikacji pokazujących podstawowe informacje o pogodzie. Ale co zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy naprawdę dokładnej pogody dla konkretnego miejsca? Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Meteo. Pobiera ona informacje o pogodzie z serwisu new.meteo.pl. Jak widzicie na screenach dane są bardzo dokładne.

Dodatkową zaletą jest to, że możemy zobaczyć pogodę dla konkretnych miejscowości – nawet bardzo małych. Duże miasta możemy wybrać z listy, natomiast mniejsze miasteczka/wsie musimy sami znaleźć na mapie i wskazać.

Jest to idealna aplikacja dla osób, które potrzebują bardzo dokładnych informacji o pogodzie dla konkretnego miejsca.

 • Wymaga androida:
 • 1.5 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 156kb
 • Możliwość instalacji na karcie:
 • Nie
MeteoScreen1
MeteoScreen2

SAUninstallerMain

10. Silent App Uninstaller ROOT – darmowa

Raz na jakiś czas każdy z nas musi zrobić małe porządki na swoim smart fonie i nie ma co ukrywać – czasami jest to żmudne zadanie. Na szczęście z pomocą przychodzi nam Silent App Uninstaller ROOT.

Co wyróżnia akurat tę aplikację spośród tysięcy innych? Jak sugeruje nazwa,  pomaga ona usuwać niechciane programy ‘po cichu’, czyli bez potrzeby zatwierdzania odinstalowania każdego z nich. Z listy zaznaczamy to co chcemy usunąć, klikamy remove – i już, proste jak drut. Oczywiście, jak większość rzeczy, które znacząco ułatwiają życie, wymagany jest dostęp do roota.

Teoretycznie, Silent App Uninstaller jest w stanie również robić backup aplikacji. Jednak ta funkcja działa trochę kulawo – nie pozwala zachować wewnętrznych danych.

Jedyną wadą oprócz tego jest przesuwana lista, która przycina się przy przewijaniu. Oprócz tego, program ten jest idealny na wiosenne, a nawet letnie, porządki.

 • Wymaga Androida:
 • 1.6 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 280k
SAUninstaller1
SAUninstaller2

photologo

11. PhotoWall Live Wallpaper – darmowa

Ciekawa tapeta umożliwiająca wyświetlanie naszych zdjęć na pulpicie, tak jakbyśmy przypinali je do tablicy. Dodatkowo fotografie co jakiś czas się zmieniają (można ustalić co ile). Jest sporo ustawień wyglądu samych zdjęć, lub nałożonych na nie efektów, niestety dostępnych tylko w wersji płatnej aplikacji.

Aby program wiedział skąd ma brać obrazy, ustawiamy jakie foldery ma skanować, dodatkowo można wybrać zdjęcia z Picasy, lub Facebooka.

Ciekawa alternatywa dla jednolitych tapet i jeśli ktoś ma dużo zdjęć, to trochę potrwa zanim zaczną się powtarzać. Niestety, jeśli ktoś ma sporo widżetów na ekranie, to wszystko może zrobić się mało przejrzyste. No i oczywiście zużycie baterii będzie większe, niż przy statycznej tapecie, ale to normalne w przypadku Live wallpapers.

 • Wymaga Androida:
 • 2.1 lub nowszy
 • Rozmiar:
 • 2,4M
https://www.youtube.com/watch?v=DXl3I7Pch1w
photowall_1
photowall_2

Weekendowa

To już wszystko na dziś. Kolejna porcja oczywiście za tydzień. Mamy nadzieję ponownie, że znaleźliście ciekawe gry i aplikacje dla siebie pośród dzisiejszego zestawienia. Nie zapominajcie też, że wszelkie propozycje możecie wysyłać na adres bartosz.dul[at]android.com.pl

Zespół WPGiA oraz android.com.pl życzy udanej niedzieli i oczywiście kolejnego tygodnia także!

Sprawdź najnowsze wpisy