Połącz swój telefon z Samsung Smart TV

Michał Mynarski Aplikacje 2011-06-04

Samsung
Mocno reklamowana linia telewizorów Samsung Smart TV odkrywa coraz więcej asów w rękawie. Producent właśnie wypuścił aplikacje ekskluzywnie na swojego najlepszego smartfona, pozwalające na szeroko rozumianą wymianę funkcji.

Program o nazwie Samsung Smart View pozwoli na przesyłanie obrazu z telewizora na ekran naszego telefonu, a co za tym idzie, będziemy mogli oglądać na nim nie tylko telewizję, ale również odtwarzany film DVD czy Blu-Ray. Oczywiście działa to również w drugą stronę, dzięki czemu bez problemu możemy obejrzeć to, co mamy na smartfonie na ekranie naszego telewizora. Ponadto nasze mobilne urządzenie może służyć jako pilot lub kontroler do gier zainstalowanych na TV. Na razie aplikacja dostępna jest tylko na Galaxy S II, ale Samsung zapowiada wsparcie dla całej linii Galaxy, Galaxy Player i Galaxy Tab 10.1. By korzystać z programu na TV potrzebujecie panelu z serii LED 7000 i wyżej

Smart_TV 
źródło: phandroid.com, android market  • COLO

  Mam galaxy S II i teraz stoję przed wyborem jakiegoś LED-owego telewizora od Samsunga. Chciałbym coś z Smart TV w cenie do 3500-3600 zł (40 cali). Jaki model polecacie najbardziej?
  Chce mieć pełną kompatybilność z SGS II, przeglądarkę internetową i dostęp z TV do Samsung Apps….

  Może UE40C6500 lub UE40D6500? Jaka pomiędzy nimi jest w ogóle różnica?

 • krzysq

  Przeglądarka internetowa jest tylko w modelu D6500 i wyższych.

  • strykul

   [quote name=”Krzysq”]Przeglądarka internetowa jest tylko w modelu D6500 i wyższych.[/quote]
   Przeglądarkę ma już C650

   • Bartek_bydgoszcz

    [quote name=”strykul”][quote name=”Krzysq”]Przeglądarka internetowa jest tylko w modelu D6500 i wyższych.[/quote]
    Przeglądarkę ma już C650[/quote]

    Przeglądarka jest dostępna tylko i wyłącznie od serii D6500, a poza tym funkcjonalność multimedialna SMART TV a funkcjonalność modelu C650 to niebo a ziemia

   • buu

    [quote name=”strykul”][quote name=”Krzysq”]Przeglądarka internetowa jest tylko w modelu D6500 i wyższych.[/quote]
    Przeglądarkę ma już C650[/quote]

    no ja mam c750 i przeglądarki nie mam. c650 przeglądarki też nie ma.

 • baripoland

  Internet@TV ma samsung apps, ale chyba nie pełne, tzn nie ma wszystkich aplikacji, które są na Smart TV. Na pewno nie ma przeglądarki internetowej. Poza tym od ost 2 aktualizacji pojawiły się problemy z kodekami do filmów i nie zostały naprawione. W tej kwestii polityka Samsunga bardzo mi się nie podoba. Rozumiem, że chcą sprzedać nowy model, ale raczej mało ludzi zmienia telewizor co pół roku, a fakt że zostałem tak potraktowany zdecydowanie zniechęca mnie do ponownego zakupu samsunga np. za 2 lata kiedy będę zmieniał TV.

 • averne

  @baripoland, nie wiem jak w Internet@TV, ale SmartTV posiada dostęp do Samsung Apps i wbudowanego flasha 1GB na instalacje aplikacji.

  • dawidp

   Internet@TV również posiada dostęp do Samsung Apps i wbudowanego flasha – C650 ma 335,08MB

   • averne

    [quote name=”dawidp”]Internet@TV również posiada dostęp do Samsung Apps i wbudowanego flasha – C650 ma 335,08MB[/quote]
    Czyli możemy przyjąć, że seria D od C, poza tym że ta starsza jest już edukowalna, niczym się nie różni 🙂

 • averne

  Na niższych modelach rewelacyjnie działa funkcja pilota via DLNA 🙂 Jest nawet przycisk sleep, którego brakuje w prawdziwych pilotach od kilku lat. Używam SGS2 z UE40D5500.

 • L

  To ja cie pociesze bo panasonic zrobił to samo, jest viera cast w starych modelach a teraz wprowadzili viera connect i starej już wspierać nie będą. Chyba producenci już przestali się kryć z olewaniem ludzi którzy nabyli już ich produkt.

 • afda
 • jfs

  No to tylko jeszcze podłączyć klawiaturę i myszkę przez bluetooth i mamy kompa…

 • Buu

  najnowszy? ja rok temu kupiłem LE40C750 i to był topowy model tamtego roku jeżeli chodzi o LCD nie ledowe.
  i już wydaje się olewany. Skype na niego nie zrobili choć bez problemu by działał.

 • afflux

  A plazmy Samsunga nie są przewidziane?

 • baripoland

  Ten Smart TV to jakaś lipa. Pół roku temu kupiłem tv LE40C650 – wtedy był to chyba najwyższy model LCD. Mam tam usługę Internet@TV, obsługa np. pilota przez Galaxy S etc, a teraz wydali to Smart TV co jest po prostu nowszym I@TV i się cieszą. Myślą że jak są 2 aplikacje więcej i inna nazwa to wszyscy polecą kupić nowe telewizory?

  • misiek-gosc

   [quote name=”baripoland”]Ten Smart TV to jakaś lipa. Pół roku temu kupiłem tv LE40C650 – wtedy był to chyba najwyższy model LCD. Mam tam usługę Internet@TV, obsługa np. pilota przez Galaxy S etc, a teraz wydali to Smart TV co jest po prostu nowszym I@TV i się cieszą. Myślą że jak są 2 aplikacje więcej i inna nazwa to wszyscy polecą kupić nowe telewizory?[/quote]
   C650 to już model mający 1,5 roku, niemniej jednak bardzo udany egzemplarz. W smartach jest to dużo lepiej rozwiązane.W smarcie nie masz 2 aplikacji wiecej, masz znacznie, ale to znacznie wiecej, w tym pełną przeglądarke np w seri (d8000) w wersji 55d8000 masz już pilota dotykowego z przesyłaniem obrazu na niego:)

 • misiek_ud

  Na LED6500 nie pójdzie???

 • cock-sparrer

  Spoko, ale nie wiem po co przesyłać obraz z tv do smartfona 😉

  • yoshik

   [quote name=”Filip Brodecki”]Spoko, ale nie wiem po co przesyłać obraz z tv do smartfona ;)[/quote]
   Przykład finał ligi mistrzów a Ty masz problem z żołądkiem i nie chcesz przegapić decydujących minut 😉 Dzięki temu spokojnie robisz to co musisz i jeszcze oglądasz mecz.

   • czujny

    Doświadczenia własne czy niezła wyobraźnia? 😀

  • strykul

   Racja 🙂 Jak by coś takiego w tuner TV wbudował, żeby móc podglądać kanały bez uruchamiania TV to by się moim zdaniem bardziej przydało, a tak, skoro TV już działa, to po gwizdek oglądać to samo na no niech by nawet 4 calach, jak można na 40… fajna sprawa ten kontroler, ale zastąpić „Analogowe” guziki dotykowymi… ? Pilot jest chyba jedynym sensownym rozwiązaniem… no i oczywiście streaming mediów z komóry na TV