W systemie Windows 10 znaleźć można wiele bezpłatnych, preinstalowanych aplikacji, z których może skorzystać każdy. Jedną z nich jest kalkulator, który pomimo swojej prostoty może przydać się wielu osobom, ponieważ posiada aż trzy tryby: standardowy, naukowy i programisty. Gdy jakiś czas temu Microsoft zdecydował się na udostępnienie go na łamach licencji open-source, mogliśmy przypuszczać, że aplikacja wkrótce pojawi się na innych platformach. Dokładnie tak się stało – powitajmy kalkulator z Windowsa 10 na systemach Android oraz iOS!

Kalkulator z Windows na systemy Android i iOS. Jak go pobrać?

Program, który oficjalnie nazywa się Uno Calculator, dostępny jest w wersjach na trzy platformy:

Jeżeli korzystacie z Androida lub kalkulator chcecie wypróbować w przeglądarce, to nie ma żadnego problemu –  wystarczy pobrać go ze sklepu z aplikacjami, bądź przejść na odpowiednią stronę. Nieco gorzej jest w przypadku systemu iOS, pod kontrolą którego działają urządzenia takie jak iPhone czy iPad – jeśli ich używacie, to będziecie musieli dołączyć do specjalnego programu TestFlight służącego do testowania aplikacji.

Zobacz też: Windows działa źle? To może być wina tej aktualizacji.

Jakie są Wasze odczucia na temat tego kalkulatora? Czy z niego korzystacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło grafiki: Freepik

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.