Google to firma znana z tego, że bardzo lubi „upraszczać” swoje usługi. Oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu. Kilka dni temu informowałem Was o tym, że gigant z Mountain View zdecydował się na usunięcie niezwykle przydatnej funkcji, która pozwalała na synchronizację pomiędzy Zdjęciami a Dyskiem – dzięki temu użytkownicy, którzy często korzystają z tej drugiej usługi, mogli mieć wszystko pod kontrolą. Jeśli brakuje Wam tej możliwości, to nie ma jednak powodu do zmartwień, bo deweloperzy aplikacji czuwają. W dzisiejszym artykule przedstawię Wam program o nazwie Autosync for Google Drive, który prawdopodobnie spodoba się każdemu użytkownikowi Dysku. 

Autosync for Google Drive – do czego służy aplikacja?

Autosync for Google Drive to bezpłatna aplikacja, która pozwala na automatyczną synchronizację folderów z Twojego urządzenia z Dyskiem, podobnie jak robi to desktopowa wersja programu giganta z Mountain View. Obsługa narzędzia jest bardzo prosta, ponieważ prowadzi ono użytkownika za rękę – wszystkie kolejne kroki są w jasny sposób przedstawiane w instrukcji tak, jak możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Warto utworzyć zaproponowaną przez aplikację parę testowych folderów – dzięki niej w szybki i bezbolesny sposób zrozumiemy, w jaki sposób działa opisywana aplikacja. Po skonfigurowaniu programu wyświetlony zostanie jego główny interfejs, w którym możemy monitorować wiele różnych rzeczy, m.in. status synchronizacji, wprowadzone zmiany czy historię. Za jego pomocą możemy również wprowadzać zmiany dotyczące synchronizowanych folderów – możemy decydować o ich nazwie, w jaki sposób przebiega synchronizacja (jednokierunkowo lub dwukierunkowo) oraz czy program powinien uwzględniać subfoldery.

Warto oczywiście zajrzeć także do ustawień aplikacji – znajdują się tam dodatkowe zakładki, za pomocą których można skonfigurować m.in. czas automatycznej synchronizacji, typy plików czy funkcje mówiące o bezpieczeństwie naszych danych.

Jak przywrócić synchronizację naszych zdjęć z Dyskiem?

Przywrócenie tej funkcji do Dysku, niestety z pewnymi niedogodnościami, jest bardzo proste. Wystarczy w ustawieniach synchronizacji wskazać nasz folder zdjęć ze smartfona. To dokładnie tyle – od tego momentu wszystkie nowe fotografie automatycznie dodawane będą do Dysku. Niestety warto pamiętać o wspomnianej niedogodności – zdjęcia będą zajmowały oddzielne miejsce na Dysku, zatem funkcję tą polecam raczej dla osób, które mają wykupioną większą przestrzeń dyskową.

Zobacz także: Zobacz najlepsze promocje na aplikacje z Google Play.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że Autosync for Google Drive to darmowe narzędzie, które utrzymywane jest dzięki reklamom. Autora wesprzeć można jednak za pomocą kilku jednorazowych płatności:

  • 9.99 zł – usunięcie reklam z aplikacji,
  • 24.99 zł – wszystkie funkcje z tańszych progów, synchronizacja wielu par folderów, wysyłanie dużych plików, ochrona ustawień kodem PIN, wznawianie transferu plików, synchronizacja całego Dysku,
  • 49.99 zł – wszystkie funkcje z tańszych progów, możliwość synchronizacji z wieloma kontami na Dysku i Dyskami zespołu.

Program Autosync for Google Drive możecie bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play za pomocą poniższego linku.

Pobierz:

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.