ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zmiana piosenki klawiszami głośności

Dzięki tej aplikacji wygodnie zmienisz piosenkę bez zerkania na ekran smartfona

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

Muzyka umila nasze życie – w końcu nawet piesza podróż do sklepu może być ciekawa, wystarczą wygodne słuchawki oraz nasze ulubione utwory. Czasem zdarza się, że dana piosenka nie przypadnie nam do gustu, więc chcemy ją zmienić. Niestety, by przełączyć utwór na bardziej odpowiedni, większość smartfonów należy wyjąć z kieszeni, co może być uciążliwe. W dzisiejszym artykule zaprezentuję Wam jednak ciekawą aplikację, dzięki której piosenki będziecie mogli zmieniać bez potrzeby zerkania na ekran smartfona – jedyną niezbędną czynnością będzie przytrzymanie odpowiedniego klawisza głośności! 

Czym jest aplikacja o nazwie Skip Track?

Skip Track to program, dzięki któremu zmiana piosenek staje się znacznie łatwiejsza. Nie musimy już zerkać na ekran smartfona – wystarczy długo przytrzymać jeden z klawiszy głośności, by przełączyć piosenkę na inną. Aplikacja do działania nie wymaga konta z uprawnieniami roota, lecz konieczny jest system Android w wersji 8.0 Oreo lub nowszej. Niestety program może nie współpracować ze wszystkimi aplikacjami do słuchania muzyki, jednak na moim Galaxy S8 wszystko działało poprawnie w domyślnym odtwarzaczu od Samsunga.

Zmiana piosenki klawiszami głośności

Zobacz też: Oto Ark OS – nowy system Huawei, który będzie konkurował z najlepszymi.

Poniżej przedstawiam Wam poradnik krok po kroku, który dokładnie przedstawi proces instalacji programu Skip Track.

Jak zmieniać piosenki przy pomocy klawiszy głośności? Poradnik krok po kroku!

 1. Pobierz pliki ADB i Fastboot dla swojego systemu na komputerze (można je pobrać tutaj – WindowsMacLinux).
 2. Zainstaluj sterowniki USB dla swojego urządzenia. Możesz je znaleźć na stronie producenta. Uniwersalne sterowniki zebrane są także na tej stronie Google’a.
 3. Włącz debugowanie USB na swoim telefonie – możesz to zrobić w zakładce dla deweloperów, którą odblokować można poprzez siedmiokrotne kliknięcie Numeru kompilacji w zakładce Informacje o urządzeniu.
 4. Podłącz swój telefon do komputera za pomocą kabla USB.
 5. Jako tryb połączenia wybierz opcję MTP – przesyłanie plików.
 6. Przejdź do lokalizacji, w której znajdują się pliki ADB i Fastboot. Trzymając klawisz Shift, wciśnij prawy przycisk myszy i wybierz opcję Otwórz okno polecenia tutaj.
 7. Sprawdź, czy Twoje urządzenie jest poprawnie wykrywane przez ADB – w tym celu skorzystaj z komendy adb devices
 8. Operacja ta włączy ADB daemon. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z połączenia ADB ze swoim telefonem, to autoryzuj ten proces, zaznaczając okienko „Pozwalaj zawsze podczas połączenia z tym komputerem”.
 9. Po raz kolejny skorzystaj z komendy adb devices. Jeśli w konsoli wyświetlony zostanie numer identyfikacyjny Twojego urządzenia, to możesz przejść do kolejnego kroku. Jeśli nie, to powtórz kroki od 1 do 9.
 10. Ze strony GitHub pobierz plik .apk aplikacji Skip Track. Nie ma powodów do obaw – program jest bezpieczny.
 11. Zainstaluj aplikację i uruchom ją. Upewnij się, że telefon jest podłączony do komputera, a następnie w konsoli ADB wpisz następującą komendę: adb shell pm grant com.cilenco.skiptrack android.permission.SET_VOLUME_KEY_LONG_PRESS_LISTENER
 12. Zatwierdź ją przyciskiem Enter. Uruchom aplikację ponownie – od teraz przy jej włączaniu nie powinien wyświetlać się żaden błąd.
 13. Skorzystaj z przełącznika obok napisu „Enable Service”. Aplikacja poprosi Cię o nadanie dodatkowych uprawnień. Zrób to.
 14. Może być konieczne wyłączenie agresywnych opcji oszczędzania energii, takich jak te, które dostępne są w smartfonach Huawei. Jeśli będzie to konieczne, to dezaktywuj je.
 15. Gotowe! Od teraz muzykę w wybranych aplikacjach możesz zmieniać za pomocą przycisków głośności smartfona.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy