bitdefender
Jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie myślał o wirusach na telefony komórkowe. Zresztą nie było takiej potrzeby – telefon służył tylko do dzwonienia i wysyłania/odbierania smsów. Jednak technologia idzie do przodu, i to, co jeszcze zwyczajowo nazywamy telefonem, jest tak naprawdę zaawansowanym technologicznie komputerem przenośnym. To, oraz fakt, że teraz telefonu, czy może raczej smartfonu, używamy nie tylko do dzwonienia czy smsowania, ale także sprawdzania poczty czy definiowania przelewów bankowych powoduje, że pojawia się coraz więcej zagrożeń związanych z bezpieczeństwem naszych danych.

Z pomocą przychodzi nam BitDefender, wielokrotnie nagradzany za swoje aplikacje antywirusowe na komputery PC. Mobile Security to aplikacja, która będzie strzegła bezpieczeństwa naszych danych na urządzeniach z Androidem. Jak czytamy w opisie aplikacji, jej głównym zadaniem jest informowanie użytkownika o jakichkolwiek podejrzanych operacjach w systemie, przy żadnym lub minimalnym zużyciu baterii i zasobów.

Główne fukncje programu to:
– skaner malware – który korzysta z online’owej bazy wirusów; nie są więc wymagane żadne jej aktualizacje;
– skanowanie „on-install” – testowanie każdej nowoinstalowanej aplikacji pod kątem występowania złośliwego kodu;  
– Security Audit – raport na temat każdej aplikacji zawierający informacje o dostępie przyznanym danej aplikacji do wrażliwych danych.

Aplikacja jest w fazie beta, i czasami zawiesza się podczas skanowania. Developerzy z BitDefender już nad tym pracują. Aplikacja do pobrania stąd: Get BD Mobile Security now!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński