android-developer-labs
Ilość aplikacji w Android Markecie rośnie w zastraszającym tempie. Tylko w pierwszej połowie maja trafiło tam ponad 18 tysięcy nowych produkcji. Swój wkład w powiększanie tych zasobów mają również polskie firmy.

openfm

Developerzy z GaduGadu Network wydali przedwczoraj program Open.FM. Aplikacja nie oferuje niczego odkrywczego i jest po prostu klientem radia, za które firma odpowiada. Pomimo że flagowa produkcja GGNetwork, Gadu-Gadu, to istny pożeracz zasobów, Open.FM jest pod tym względem zupełnym przeciwieństwem. Aplikacja jest wręcz ascetyczna pod względem funkcji – wszak mamy możliwość jedynie wybrania konkretnej stacji oraz jej włączenia/wyłączenia. Na ekranie podczas słuchania pojawiają się tytuły i wykonawcy kilku kolejnych utworów. W opisie programu na Markecie znajduje się informacja, że godzina słuchania radia zużywa ok. 10 MB transferu.

Open.FM jest o tyle interesującą propozycją, że w jej skład wchodzi kilkadziesiąt różnorodnych stacji muzycznych, a ich twórcy szczycą się brakiem „zbędnego gadania”. Z drugiej strony dla osoby słuchającej muzyki non stop, te 60 MB transferu dziennie może mocno obciążyć budżet.

źródło: http://biuroprasowe.gadu-gadu.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński