sleep-as-an-droid-logo


W Android Market jest wiele najróżniejszych budzików lecz te, które mam zamiar opisać, przykuły moją uwagę jako naprawdę ciekawe pozycje. Ustępują one niektórym bardziej rozbudowanym alarmom pod względem ustawień samego budzika, lecz posiadają inną wartą zainteresowania funkcje, a mianowicie na podstawie odczytów z akcelerometru sporządzają wykres snu, by następnie go zanalizować i wybrać najlepszy moment na bezstresową i miłą pobudkę. Brzmi pięknie, ale jak się to sprawuje? Po pierwsze trzeba przyzwyczaić się do snu z telefonem na łóżku oraz do podłączania go każdej nocy pod ładowarkę. Co więcej te aplikacje nie gwarantują nam rzeczonego idealnego budzenia o dokładnie określonej godzinie – przed pójściem spać należy wybrać przedział czasu w którym budzik będzie szukał najdogodniejszej pory.


Pierwszą z nich jest Sleep as an Droid do pobrania z marketu za niecałe 4 złote (jest także dostępny dwutygodniowy darmowy trial). Ma bardzo prosty i przejrzysty interfejs. Oprócz rysowania wykresów i budzenia zapisuje czas trwania naszego snu, przez co w łatwy sposób możemy się dowiedzieć czy nie spaliśmy w danym tygodniu za krótko, a dostosowanie się do optymalnego czasu snu sprzyja uczuciu wypoczęcia po przebudzeniu. Aplikacja także potrafi nagrywać wszelkie hałasy podczas naszego snu, więc z łatwością dowiemy się o czy prowadziliśmy w tym czasie pogawędki. Wykresem snu możemy również podzielić się na Facebooku.


screen-1     screen-2     screen-3     screen-4


Następna aplikacja to ElectricSleep, która jako wersja beta na razie jest darmowa. Z moich subiektywnych odczuć jest dużo bardziej czuła na ruchy podczas snu, lecz nie znajduje tak dobrych momentów na przebudzenie jak poprzedniczka. Ma bardziej urozmaicony interfejs oraz dobry tutorial uruchamiany przy pierwszym starcie. Przy użytkowaniu występowały jednak dość denerwujące błędy związane z odczytem danych z historii, lecz wersji beta można to wybaczyć.


screen-5       screen-6       screen-7


Wypada jeszcze wspomnieć o Sleep Bot Tracker Log, która nie posiada funkcji badania faz snu jak dwie poprzednie, ale oferuje najwięcej funkcji do mierzenia długości snu i optymalizowania jej.

Używaliście którejś z tych aplikacji? Co sądzicie o spaniu z telefonem? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Mateusz Choma