Fałszywy pasek adresu w Chrome

Grupy stron w Chrome, bo wygoda jest najważniejsza

Aplikacje

Zaledwie wczoraj informowałem Was, że w gesty w Chrome to coś przede wszystkim dla wygody, choć uzależnione od pewnych czynników. Tym razem pojawia się kolejna funkcja, ale w tym wypadku docenią ją tylko wybrani. Grupy stron, bo o nich mowa, to przede wszystkim ukłon dla tych, którzy… kategoryzują Internet. Oczywiście to nie tylko zakładki otwarte w jednej sekcji, ale znowu nie zdziwię się, jak głównie do tego będą wykorzystywane.

W Chrome może przeglądać grupy stron, czyli tworzyć swoje kategorie

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Grupy stron w Chrome dostępne są na razie wyłącznie w wydaniu Canary, która do wersji stabilnej nie należy. Jednak zainteresowani sprawdzeniem nowego rozwiązania mogą aktywować poniższą flagę:

chrome://flags/#enable-tab-groups

Wystarczy, że wkleicie ją w adres przeglądarki i aktywujecie podświetloną funkcję. To, co wiąże się z nią, to doskonale widać na powyższych animacjach. Warto zwrócić uwagę na sposób aktywacji — ten jest dostępny tylko z poziomu strony startowej i dla szybkich linków. Oczywiście z czasem z pewnością zostanie to inaczej rozwiązane, co tylko potwierdza, że mamy do czynienia z wersją Canary.

Zobacz też: Motorola i Exynos? To może się udać!

Chrome Canary pobierzecie za darmo ze Sklepu Play. Tylko do czego można wykorzystać grupy stron? W końcu, co stoi na przeszkodzie, aby korzystać z zakładek? Przede wszystkim możemy dzielić witryny na kategorie, co wspomniałem w pierwszym akapicie i budować wiele grup. Pracując na bieżąco ze stronami, bez predefiniowanych folderów, pozwoli to łatwiej organizować pracę.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x