Gesty w Google Chrome – jak je włączyć?

Łukasz Pająk Aplikacje 2019-03-21

Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie, choć Unia Europejska może namieszać w tych statystykach. Jednak na razie jest tak, jak jest i nawet zmiany narzucone na Starym Kontynencie najprawdopodobniej nie zmienią tego, że z Chrome’a nadal będzie korzystać od groma użytkowników między innymi Androida. Przeglądarka ta jest cały czas udoskonalana i o ile wiele zmienia się „pod spodem”, to teraz pojawia się coś, co docenią fani idealnej ergonomii, bo gesty zdecydowanie odmieniają obsługę Chrome’a.

Jak włączyć gesty w Google Chrome?

Gesty to nowa forma obsługi urządzeń mobilnych, która wraz z rosnącymi wyświetlaczami stała się po prostu wygodna. Możemy smartfona trzymać w połowie i nie musimy, co chwilę sięgać do dolnej krawędzi. Dodatkowo sam pasek nie zabiera nam cennego obszaru roboczego. Jednak to tyczy się ogólnie systemu. Czy z aplikacjami jest podobnie? Zapewne, jeśli już korzystacie z gestów, to te w Chrome na nic Wam się nie przydadzą, a wręcz będą irytować. Otóż możemy przesuwać od krawędzi, aby zmieniać stronę internetową na poprzednią lub następną, jeśli jest dostępna. Doskonale widać to na powyższej animacji. W takim razie, jak włączyć gesty w Chrome? Oczywiście poprzez aktywację odpowiedniej flagi. Tą możecie znaleźć poprzez wprowadzenie jednego z poniższych linków:

  • chrome://flags/#enable-gesture-navigation
  • chrome://flags/#overscroll-history-nagivation

Zobacz też: Ostateczna odpowiedź Spotify w wojnie z Apple? Kolejny krok to walka w sądzie.

Czy u wszystkich zadziała sterowanie gestami? To zależy. Funkcja na pewno jest dostępna dla użytkowników Chrome Canary, Chrome Dev i Chrome Beta. W przypadku stabilnej wersji flaga może się pojawić, ale niekoniecznie musi działać. Na razie nie znaleziono wspólnego czynnika, dlaczego u niektórych działa, a u niektórych nie, więc dajcie znać, czy Wam się udało.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x