ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
steam valve gry android stream

Steam Link od teraz pozwoli Ci grać gdziekolwiek zechcesz

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Steam Link to aplikacja, którą mogliście już poznać. Jej zasada działania jest stosunkowo prosta. Przynajmniej tak to wygląda z poziomu użytkownika. Dostaje on możliwość grania w gry ze swojej kolekcji Steam na urządzeniach mobilnych. Brzmi świetnie, chociaż oczywiście wciąż największym problemem okazują się między innymi kontrolery i mapowania dla nich w przypadku tytułów typowo pod PC. Jednak nie o tym teraz, bo Steam Link, a właściwie Steam Link Anywhere pozwala już grać zdalnie, gdziekolwiek się znajdujecie. Oczywiście nie bez odpowiednich wymagań.

Najnowsze wydanie Steam Link beta (build 688) ze Steam Link Anywhere pozwala grać zdalnie ze swojego komputera i przekazywać obraz na urządzenie mobilne, które nie musi być w tej samej sieci domowej. Dotychczas był to główny wymóg, aby cieszyć się rozgrywką na swoim smartfonie. Ten zostaje zniesiony, ale oczywiście wiąże się z dodatkowymi wymaganiami. Naturalnym jest prędkość łącza internetowego. Urządzenie mobilne musi odpowiednio szybki odbierać i wysyłać wszelkie komunikaty, a sam komputer wysyłać obraz w wysokiej rozdzielczości. To oznacza, że na przykład LTE może okazać się niewystarczające. Chcecie sprawdzić swoje łącza? W takim razie odsyłam Was do Sklepu Play, skąd za darmo pobierzecie Steam Link.

Zobacz też: Poznaj projekty Google, które nie ominął rozwój w kierunku sztucznej inteligencji.

Dlatego też czekamy na uwidocznienie się zalet sieci 5G. Jednak usług pokroju Steam Link Anywhere będzie zdecydowanie więcej. Google szykuje się do gier w chmurze — oficjalna prezentacja powinna nastąpić na GDC 2019. Microsoft już pokazał xCloud, a nawet Wireless Display, które można uznać za odpowiednik dzisiejszej premiery od Valve. Tradycyjnie nie zapominajmy o Geforce NOW.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy