Instagram ze wspólnym oglądaniem – tym razem się uda?

Łukasz Pająk Aplikacje 2019-03-10

Facebook to już naprawdę potężna firma, która skupia wokół siebie wiele istotnych w świecie Internetu usług. Co prawda wyróżniamy tylko kilka tych najważniejszych (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp), ale wewnątrz każdej z nich znajdziemy jeszcze więcej pomniejszych usług, które równie dobrze mogłyby działać osobno. Wiele też nigdy nie poznamy jak na przykład Facebook LOL. Jednak poszczególne funkcjonalności też są dzielone pomiędzy poszczególnymi produktami. Tak ma się stać ze wspólnym oglądaniem filmów, które zmierza do Instagrama.

Wspólne oglądanie na Instagramie to funkcja, której mogliśmy się spodziewać

instagram logo

Za sprawą inżynierii wstecznej udało się odkryć w kodzie Instagrama wzmiankę o tym, że użytkownicy tego portalu będą mogli oglądać różne materiały wspólnie ze swoimi znajomymi. Funkcja powinna być już Wam doskonale znana z Facebookowych grup, w których każdy może zaprosić do oglądania danego filmu. Gigant też planował wprowadzenie tego rozwiązania do Messengera, ale z czasem funkcja zaginęła. Być może Facebook uznał, że Instagram okaże się lepszym wyborem lub po prostu szykowana jest kolejna iteracja testów.

Zobacz też: Meizu Zero to kompletna klapa.

Oczywiście na razie nie ma żadnej, oficjalnej informacji, która mogłaby wskazać nam, kiedy i w jakiej formie ma działać wspólne oglądanie na Instagramie. Być może to kwestia tylko kilku dni, ale równie dobrze może to wiązać się z kilkoma miesiącami oczekiwania. Czy warto? Jak oceniacie tę funkcję na Facebooku?

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x