Nowy wygląd Facebooka nie zachwyca, ale daje nadzieję na lepsze jutro

Łukasz Pająk Aplikacje 2019-03-09

Niedawno tryb ciemny zawitał do Messengera. Wywołało to wiele emocji wśród odbiorców. Facebook niewątpliwie w oryginalny sposób podszedł do sposobu aktywacji czarnego motywu w swoim komunikatorze. Jednak na tym zmiany wyglądu poszczególnych aplikacji się nie kończą. Społecznościowy gigant szykuje już nowy wygląd Facebooka, czyli głównej aplikacji.

Wygląd Facebooka staje się biały — przynajmniej na razie

Aplikacje Facebooka nigdy nie należało do najlepiej zoptymalizowanych, co bardzo często jest wytykane firmie. Oczywiście nie wiemy, czy nowy wygląd idzie w parze z wydajnością. Jednak ewidentnie widać, że firma idzie z duchem tego, co już poznaliśmy w Messengerze. Zaczyna dominować biel z czarnymi elementami. To nie zostanie przez wszystkich dobrze odebrane. Mimo że tak naprawdę ginie niebieski pasek, to też wszelkie przyciski, zakładki są najzwyczajniej w świecie większe, co ma ułatwić użytkowanie na coraz większych wyświetlaczach. Tyle w teorii. Jednak spójrzmy na tę nadzieję na lepsze jutro, czyli analogię z Messengerem. Z początku ten komunikator też przeszedł takie same zmiany, co zapewne doświadczacie na co dzień. Jednak wspomniałem w pierwszym akapicie, że tryb ciemny drastycznie odmienił odbiór programu. Podobnie może stać się właśnie z samą aplikacją Facebooka.

Zobacz też: Sony Xperia 10 i Xperia 10 Plus jest już dostępna w Polsce.

Na razie omówiony wygląd Facebooka nie można aktywować z poziomu aplikacji. Jest to zależne od ustawień serwera, co jest standardowe we wdrażaniu większości zmian u największych deweloperów. Mimo wszystko, jak oceniacie pójście firmy właśnie w tę stronę?

 

Źródło: XDA Developersx