mapy google rozszerzona rzeczywistosc

Mapy Google w AR dla lokalnych przewodników – to trzeba docenić!

Aplikacje

Mimo że rozszerzona rzeczywistość jest z nami od kilku lat, to jej zastosowania wciąż są ograniczone. Na szczęście widać, że idą zmiany. Świadczą o tym zarówno kolejne premiery smartfonów z matrycami ToF, jak i nowe aplikacje, które stawiają na AR. Wśród tych ostatnich najgłośniejszym echem odbiła się propozycja od Amerykanów. Otóż rozszerzona rzeczywistość w Mapach Google stała się faktem. Dotychczas była dostępna wyłącznie dla garstki wybranych osób w wybranych miastach. Teraz gigant z Mountain View postanowił udostępnić tę funkcjonalność dla szerszego grona, czyli lokalnych przewodników.

Mapy Google z rozszerzoną rzeczywistością teraz dla lokalnych przewodników

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Co należy zrobić, aby sprawdzić u siebie działanie Map Google w AR? Jak wspomniałem wcześniej, należy być Lokalnym Przewodnikiem. Dokładniej rzecz biorąc, należy być na poziomie 5 lub wyższym. Oczywiście Wasze urządzenie musi też wspierać ARCore, co może stanowić większą przeszkodę. Niektórzy z Was mogli już się dowiedzieć o tej funkcjonalności za sprawą specjalnego maila od Google. Inni mogą sami sprawdzić w Mapach Google, czy rozszerzona rzeczywistość jest dla nich dostępna. Wystarczy podczas wybierania trasy uwzględnić piesze przejście, a na dole pojawi się informacja o AR.

Zobacz też: Jak prezentuje się Xiaomi Mi 9 od środka?

Niestety, w moim przypadku żadne urządzenie nie jest jeszcze wspierane przez ARCore (tak, z Galaxy S10 i Xperią 10 Plus włącznie). Jednak należy też pamiętać, że Mapy Google z AR są też dostępne na iOS. Dlatego dajcie znać, czy już macie za sobą pierwszy spacer z rozszerzoną rzeczywistością?

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x