Ciemny motyw w Chrome będzie wyjątkowy, bo zmieni też strony internetowe

Łukasz Pająk Aplikacje 2019-02-20

Po wielkich premierach od Samsunga (Galaxy S10 i Galaxy Fold) oraz Xiaomi (Mi 9 i Mi 9 SE), odreagujmy to poprzez plotki. Ok, może nie do końca plotki, ale na pewno nieoficjalne informacje. Niemniej więcej niż pewne za sprawą źródła. Przejdźmy do konkretów — Google Chrome otrzyma ciemny motyw. Niemniej to już wszyscy wiedzą, w końcu Amerykanie szykują natywne wsparcie w Androidzie Q. Tylko w przypadku przeglądarki internetowej to nie tylko zmiana interfejsu na ciemniejszy.

Ciemny motyw w Chrome to też ciemne strony internetowe

chrome linkowanie

To, co ma wyróżnić ciemny motyw w Chrome, to fakt, że przeglądarka będzie zmieniać też strony internetowe. Nie będzie aktywowała ich ciemnych odsłon, a sama będzie zmieniała kolory. Jak się nietrudno domyślić, to wszelkie białe elementy staną się ciemną szarością, ale też inne zostaną dostosowane. Niektórzy mogą kojarzyć podobne rozwiązanie z Samsung Internet. W przypadku Chrome’a zastosowane zostaną znane nam już rozwiązania, które skupiają się na zwiększaniu kontrastu. W końcu poniekąd na tym to polega.

Zobacz też: Alcatel lub BlackBerry mogą mieć niezłego asa w rękawie.

Na razie ciemny motyw w Chrome i jego możliwości są głęboko ukryte w kodzie i ciężko ocenić, kiedy trafią do użytkowników. Według niektórych wersji wydarzeń stanie się to za kilka tygodni. Inni stawiają, że dopiero po przedstawieniu Androida Q coś się ruszy w tej kwestii. Ta prezentacja zapewne odbędzie się na Google I/O 2019. Szczerze mówiąc, też przy takim planowaniu bym obstawał.

 

Źródło: 9t05Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x