Gmail spadkobiercą Inboxa — nowe, znane funkcje na horyzoncie

Łukasz Pająk Aplikacje 2019-02-03

Pamiętacie jeszcze taką usługę od Google jak Inbox? W 2014 roku jej pojawienie wywołało ogromne poruszenie wśród klientów pocztowych. Niemniej po 4 latach Amerykanie ogłosili, że zamykają projekt. Ostatecznie stanie się to pod koniec marca, ale nie wszyscy są z tego faktu zadowoleni. Być może teraz sytuacja się odmieni, gdy wybrane funkcje Inboxa trafią do Gmaila. Pierwsze z nich już zostały zauważone.

Skoro Inbox umiera, to Gmail może podebrać kilka funkcji

gmail inbox funkcje

O ile sama aplikacja Gmaila doczekała się odświeżenia z Material Design, to teraz przyszła pora na kwestie funkcjonalności. Jak wspomniałem w poprzednim akapicie, są to rozwiązania doskonale znane użytkownikom Inboxa. Między innymi Gmail u wybranych osób już może tworzyć przypomnienia i je organizować. Do tego dochodzi grupowanie samych wiadomości oraz prezentowanie wyłącznie wybranych maili. To, co mi najbardziej przypadło do gustu, to fakt, że prostym kliknięciem wszystkie wiadomości zostaną oznaczone jako przeczytane.

Zobacz też: Bluetooth 5.1 nadchodzi!

Oczywiście to nie wszystko, co zapewne szykuje Google, aczkolwiek dostępność dla wszystkich jeszcze jest ograniczona. Widoczny powyżej zrzut ekranu, pochodzący z Reddita, został okraszony zdaniem, które ewidentnie wskazuje, że jeszcze trochę jest pracy przed Amerykanami. Niemniej, jakie jeszcze funkcje chcielibyście zobaczyć w Gmailu, które były dostępne w Inboxie? Z drugiej strony, czy zaraz nie pojawią się głosy o przeładowaniu tej aplikacji?

Źródło: 9to5Google • Hubi75

  Dwa podejścia i nie udało mi się przekonać do Inboxa. Chyba nie tylko mnie…

 • assault

  Niech dadzą do Gmaila grupowanie maili w stylu inbox i opcje w prawo/lewo

  • booz

   to jest już od pewnego czasu ale i tak wolę Inboxa

 • Wojtek Dziedzic

  Używam jieprzerwniep Inboxa od jego premiery w wrrwwe desktop jak i mobile, na razie przejście na Gmaila mi kompletnie nie odpoeodpo, ale to naturalna kolej rzeczy. Więc obserwuję te zmiany bo przyznam że dla mnie bardzo ważne są przypomnienia w Inboxie których wlasnie nie jest ma jeszcze Gmail a nie chcę uzyeac do tego kalendskal czy kolejnej aplikacji do przuoomnien.

 • DavRei

  Inbox jest nadal o wiele bardziej przejrzysty i prostszy w użyciu. Bardzo mi go szkoda

 • luki pt

  Inbox mial wolne dzialanie i gowniany wyglad nikt nie bedzie tesknil -.-

 • arokub

  A mi akurat inbox bardzo odpowiada, trafił w mój gust.

 • gumis

  Nadal aplikacja zbyt prymitywna. Za mało opcji personalizacji.x