Zaplanuj trasę w Mapach Google tak, aby na miejscu być o konkretnej godzinie

Łukasz Pająk Aplikacje 2019-01-23

Ostatnio Mapy Google dostarczają nam od groma nowości. Ewidentnie pojawiło się kolejne dofinansowanie z góry, bo prace nad wdrażaniem kolejnych możliwości, ruszyły z kopyta. Oczywiście nie bierzcie tego w 100% na poważnie, bo od zawsze tak wyglądał harmonogram Amerykanów. Po prostu teraz więcej dzieje się wokół Map Google, które wraz z nową wersją pozwalają na zaplanowanie czasu odjazdu lub przyjazdu.

Mapy Google z kolejną, prostą nowością — uwzględnij czas odjazdu lub przyjazdu

Wiemy, że Google chce dodać do swoich Map, a właściwie już to zrobiło, fotoradary i informacje o ograniczeniach prędkości. Przytoczone w poprzednim akapicie czasy przyjazdu i odjazdu też dla wielu osób mogą się wydawać znajome. Szczególnie w przypadkach, gdy korzystacie z Map Google jako pasażer komunikacji miejskiej. Tym razem Amerykanie pozwalają na dokładnie to sam, ale dla kierowców.

Innymi słowy, jak możecie zauważyć na zrzutach ekranu, Google pozwala uwzględnić w planowaniu trasy czas odjazdu lub czas przyjazdu. To z kolei pozwala wykorzystać dane na temat przeciętnego natężenia ruchu o danych porach na całej trasie.

Zobacz też: Tablety wiecznie żywe? Plany Apple to potwierdzają.

Oczywiście zaznaczam, żeby nie brać danych, podawanych przez Google, za nieomylne. Sytuacji na drodze nie przewidzi nikt, ale w formie planowania jest to niewątpliwie funkcja, której mogło brakować wielu osobom.  Zainteresowani sprawdzeniem, jak to wszystko działa, odsyłam do Sklepu Play po aktualizację Map Google do wersji 10.8.0, a jeśli jeszcze nie pojawiła się ona u Was, to od czego jest APK Mirror?

Źródło: Android Police • Miły

  Przydałaby się opcja, że ustawiam czas dojazdu na daną godzinę, a mapy na bieżąco analizują ruch i dostaję powiadomienie, że czas ruszać żeby dojechać na daną godzinę. Oczywiście ustawiam nieco wcześniejszy czas albo powiadomienie powinno przyjść z 15 min wyprzedzeniem. To by było coś…

  • Patryk Kala

   tak to działa, jeśli masz zaplanowaną trasę czy rutynę (do pracy na 9) dostaniesz powiadomienie że dzisiaj jest duży ruch musisz wyjść wcześniej.

   • Miły

    Wiem, że działa w rutynie, ale jeśli zaplanuje trasę, to jest napisane, że bierze ze średniej… A chodzi o to, żeby analizowało na bieżąco. Kiedyś powiadomiło mnie, że duży ruch i muszę wyjechać godzinę wcześniej… No i wyjechałem… 10 min tylko dłużej jechałem. I to brało ze średniej bo na początku trasy pokazywało mega korek, którego nie było…

 • maxprzemo83

  Mało dokładnie przewiduje czas dojazdu. Mi trase 120 km przewidziało czas dojazdu między 1.5 a 3 godzin 😂

 • AdamK

  Wersja 10.8.1 dostępna już w sklepie play

 • andy

  Ale to już było. Przynajmniej od roku, pamiętam planowałem przyjazd gdzieś na konkretną godzinę i mi Google podawał kiedy muszę wyjść oraz o której i skąd mam autobus.

  • maxprzemo83

   Przeczytaj artykuł jeszcze raz 😉.
   Sprawa dotyczy nawigacji samochodowej a nie komunikacji miejskiej.

   • andy

    Aaa ok, mój błąd. Przepraszam 🙂
    W komunikacji było to od dawna, myślałem, że „odkryli Amerykę”.
    I tak łagodnie napisałem, pierwsza wersja mojego postu była pełna mowy nienawiści 🙂x