Niemożliwe? A jednak. Otóż oficjalny Android w wersji 2.3 dla HTC Huashan, chińskiego brata modelu HD2, wyciekł do sieci. Czy oznacza to, że tajwański producent urządzeń mobilnyh postanowił obdarzyć popularny telefon systemem Google, widząc jak badzo porty Androida są popularne? Wydaje się to mało prawdopodobne, lecz na szczęście deweloperzy z forum XDA dostali się już do wyżej wymienionego oprogramowania z Sense UI. Chińscy użytkownicy mogą się już cieszyć z najnowszego systemu, podczas gdy my będziemy musieli czekać na porty z XDA-developers.

[Aktuazliacja] Zachodziła obawa o to, czy to przypadkiem nie tzw. „fake”, bowiem zagłębiając się w system, trudno było odnaleźć aplikacje typowe dla HTC czy nawet elementy świadczące o tym, że system posiada Sense UI.

Robocik z XDA uruchomił w końcu na swoim HTC Desire ten system i podrzucił nam bootlogo oraz screen z rozwiniętej górnej belki, świadczący o tym, że to najnowsze Sense UI 2.1., choć nie do końca. Ekran blokady oraz Launcher2.apk znane z AOSP wskazują na to, że to czysty Android. Mamy więc do czynienia z dość specyficznym systemem i jednocześnie precedensem zmiany WM6.5 na system od Google. Screeny są miejscami zamazane ze względów bezpieczeństwa – „znaki wodne HTC Confidential blah blah”

33utpjn

2s6kfeq

Wygląda wiec na to, że na bazie tego wycieku nie uzyskamy jeszcze interesujących nas portów na HTC HD2, Desire, Desire Z i HD, ale z pewnością jesteśmy na dobrej drodze. Miejmy nadzieję, że szybko ukażą się obrazy systemów z Incredible S czy Desire S.

Więcej informacji znajdziecie w źródle na XDA.


Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Brodecki