[Pobierz] Oto Hummingbird – ciekawa alternatywa dla Google News od Microsoftu

mm Michał Derej Aplikacje 2018-12-14

W sklepie Google Play znaleźć można wiele agregatorów newsów. Nie powinniśmy jednak ukrywać, że prawdziwy król jest tylko jeden – to właśnie Google News na naszym rynku odnosi największy sukces. Konkurencja w każdej dziedzinie jest jednak bardzo dobra, ponieważ motywuje do działania. Podobnie jest w przypadku aplikacji, które agregują dla nas najświeższe wiadomości. W dzisiejszym artykule przedstawię Wam najnowszy program od Microsoftu, który chce powalczyć z najlepszymi – Hummingbird. Aplikacja nie jest oficjalnie dostępna w naszym kraju, lecz w tym artykule pokażę Wam, jak skorzystać z niej już dziś!

Uwaga: w tym momencie wszystkie wiadomości wyświetlane w aplikacji Hummingbird pochodzą z anglojęzycznych źródeł. Myślę jednak, że w dzisiejszych czasach nie jest to spory problem, w końcu język angielski na poziomie komunikatywnym zna już praktycznie każdy.

Jak używać aplikacji Hummingbird?

Po zainstalowaniu aplikacji zostaniemy przywitani przez ekran wprowadzający – zasugeruje on nam zalogowanie się do konta Microsoft, co pozwoli na synchronizację wyświetlanych wiadomości ze wszystkimi urządzeniami. Następnie spytani zostaniemy o nasze zainteresowania. Te informacje pomogą programowi Hummingbird dostosować newsy, które będą dla nas wyświetlane. Interfejs agregatora składa się z trzech głównych zakładek:

 • Feeds – w tym miejscu znajdziemy wiadomości, które zostały dla nas wybrane przez sztuczną inteligencję, która napędza Hummingbirda. W tym miejscu dodać możemy również kolejne kategorie newsów (są one wyświetlane na górze ekranu) – sami możemy zatem zdecydować, czy w tej chwili chcemy przeglądać informacje związane z tematyką biznesową, czy może naukową.
 • Search – dzięki tej opcji możemy przeszukać bazę Hummingbirda, by znaleźć interesujący nas artykuł bądź stronę internetową. Co ciekawe, możliwe jest nawet odwiedzanie dowolnych stron internetowych!
 • Me – ta zakładka skupiona jest na naszym koncie. W tym miejscu możemy znaleźć m.in. interesujące nas tematy wiadomości, a także ostatnio odwiedzone i zapisane artykuły.

Każdy wybrany przez nas artykuł może zostać przeczytany w dwóch wersjach – oryginalnej (wtedy Hummingbird służy po prostu za przeglądarkę internetową) i zmodyfikowanej w taki sposób, by usunąć jak najwięcej przeszkadzających elementów (mowa tu o reklamach, banerach itp.). Warto dodać, że aplikacja uczy się na temat naszych preferencji, kiedy z niej korzystamy – kolejne dobory tematów będą zatem znacznie trafniejsze niż te pierwsze.

Zobacz także: Zawalcz o swoje marzenia z tą aplikacją!

No dobrze, ale po co nam jednak anglojęzyczny agregator newsów, gdy możemy korzystać z polskiego Google News? Jeżeli interfejs w Waszym smartfonie wyświetlany jest w języku polskim (a tak prawdopodobnie jest), to Wiadomościach Google wyświetlać będą jedynie polskie źródła. Hummingbird to zatem świetny sposób na to, by być na bieżąco również z zagranicznymi newsami!

Hummingbird – jak pobrać aplikację?

Jeżeli chcecie skorzystać z programu Hummingbird, to warto wiedzieć, że w Polsce można go pobrać jedynie z zaufanej strony o nazwie APK Mirror. Poniżej zamieszczam dla Was link do ściągnięcia aplikacji – a nuż przypadnie Wam ona do gustu!

Pobierz: • Szamajama_Okutasi

  „Uwaga: w tym momencie wszystkie wiadomości
  wyświetlane w aplikacji Hummingbird pochodzą z anglojęzycznych źródeł.
  Myślę jednak, że w dzisiejszych czasach nie jest to spory problem, w
  końcu język angielski na poziomie komunikatywnym zna już praktycznie
  każdy.”

  Co za bełkot. Znam masę ludzi, którzy nie znają. Nie każdy, to jakiś korposzczur w zagranicznej korporacji, który musi znać angielski żeby móc pracować, nie każdy też jest z pokolenia, w którym angielski w szkole to była normalka. Poza tym, w anglojęzycznych źródłach jest bardzo mało informacji z Polski.

 • Pan Rafał (r4ph4ell)

  W sumie to uważam, że najlepszą tego typu aplikacją jest Squid.

  • Michał Derej

   Pamiętam jeszcze, jak Squid był malutką aplikacją. Wtedy to oni prosili o reklamy na stronie, teraz jest zupełnie na odwrót. 😉

 • Martina Neumayer

  Spoczko.. Wygląda ciekawie. Sprawdzę sobie potem co i jak i czy da się zmienić źródła newsów. Jakoś na pewno 😉
  Dzięki za infox