W sklepie Google Play znaleźć można wiele agregatorów newsów. Nie powinniśmy jednak ukrywać, że prawdziwy król jest tylko jeden – to właśnie Google News na naszym rynku odnosi największy sukces. Konkurencja w każdej dziedzinie jest jednak bardzo dobra, ponieważ motywuje do działania. Podobnie jest w przypadku aplikacji, które agregują dla nas najświeższe wiadomości. W dzisiejszym artykule przedstawię Wam najnowszy program od Microsoftu, który chce powalczyć z najlepszymi – Hummingbird. Aplikacja nie jest oficjalnie dostępna w naszym kraju, lecz w tym artykule pokażę Wam, jak skorzystać z niej już dziś!

Uwaga: w tym momencie wszystkie wiadomości wyświetlane w aplikacji Hummingbird pochodzą z anglojęzycznych źródeł. Myślę jednak, że w dzisiejszych czasach nie jest to spory problem, w końcu język angielski na poziomie komunikatywnym zna już praktycznie każdy.

Jak używać aplikacji Hummingbird?

Po zainstalowaniu aplikacji zostaniemy przywitani przez ekran wprowadzający – zasugeruje on nam zalogowanie się do konta Microsoft, co pozwoli na synchronizację wyświetlanych wiadomości ze wszystkimi urządzeniami. Następnie spytani zostaniemy o nasze zainteresowania. Te informacje pomogą programowi Hummingbird dostosować newsy, które będą dla nas wyświetlane. Interfejs agregatora składa się z trzech głównych zakładek:

  • Feeds – w tym miejscu znajdziemy wiadomości, które zostały dla nas wybrane przez sztuczną inteligencję, która napędza Hummingbirda. W tym miejscu dodać możemy również kolejne kategorie newsów (są one wyświetlane na górze ekranu) – sami możemy zatem zdecydować, czy w tej chwili chcemy przeglądać informacje związane z tematyką biznesową, czy może naukową.
  • Search – dzięki tej opcji możemy przeszukać bazę Hummingbirda, by znaleźć interesujący nas artykuł bądź stronę internetową. Co ciekawe, możliwe jest nawet odwiedzanie dowolnych stron internetowych!
  • Me – ta zakładka skupiona jest na naszym koncie. W tym miejscu możemy znaleźć m.in. interesujące nas tematy wiadomości, a także ostatnio odwiedzone i zapisane artykuły.

Każdy wybrany przez nas artykuł może zostać przeczytany w dwóch wersjach – oryginalnej (wtedy Hummingbird służy po prostu za przeglądarkę internetową) i zmodyfikowanej w taki sposób, by usunąć jak najwięcej przeszkadzających elementów (mowa tu o reklamach, banerach itp.). Warto dodać, że aplikacja uczy się na temat naszych preferencji, kiedy z niej korzystamy – kolejne dobory tematów będą zatem znacznie trafniejsze niż te pierwsze.

Zobacz także: Zawalcz o swoje marzenia z tą aplikacją!

No dobrze, ale po co nam jednak anglojęzyczny agregator newsów, gdy możemy korzystać z polskiego Google News? Jeżeli interfejs w Waszym smartfonie wyświetlany jest w języku polskim (a tak prawdopodobnie jest), to Wiadomościach Google wyświetlać będą jedynie polskie źródła. Hummingbird to zatem świetny sposób na to, by być na bieżąco również z zagranicznymi newsami!

Hummingbird – jak pobrać aplikację?

Jeżeli chcecie skorzystać z programu Hummingbird, to warto wiedzieć, że w Polsce można go pobrać jedynie z zaufanej strony o nazwie APK Mirror. Poniżej zamieszczam dla Was link do ściągnięcia aplikacji – a nuż przypadnie Wam ona do gustu!

Pobierz:

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.