Nexto.pl na Androida

2 minuty czytania
Komentarze
Nexto.pl

Nexto.pl, jeden z największych polskich portali oferujących ebooki, audiobooki i czasopisma stworzył niedawno aplikację na smartfony z Androidem. W fazie beta można ją było ściągnąć ze specjalnej strony, teraz wersja 1.0 dostępna jest już w androidowym Markecie. 

Co aplikacja sobą oferuje? Po założenia konta na Nexto.pl dostajemy możliwość ściągania i czytania ebooków oraz audiobooków (Nexto oferuje także sporą bibliotekę darmowych ebooków, jak i możliwość dodawania własnych książek do aplikacji przez kartę SD).

Nexto.pl na Androida jest nieźle dopracowane, daje np. możliwość wyboru między pobieraniem po Wi-Fi i GPRS, pobierania tylko fragmentów audiobooków dla zachowania transferu, pełną synchronizację z kontem na Nexto.pl (więc publikacje zakupione przez smartfona będą również dostępne na komputerze), a interfejs jest schludny i zachęca do użytkowania. Czytanie książek oferuje łatwą zmianę rozmiaru czcionki, dodawanie zakładek, szybkę zmianę rozdziału a także tryb nocny aby nie męczyć oczu.

Odsłuchiwanie audiobooków odbywa się z poziomu aplikacji, za pomocą elegancko wyglądającego odtwarzacza. Audiobook jest podzielony na fragmenty, można więc zacząć słuchać po pobraniu pierwszego fragmentu, w czasie gdy reszta pobierana jest w tle.

Nexto_2

Warto zauważyć, że Nexto.pl dostępne jest na razie tylko na Androida, co świadczy o poważniejszym traktowaniu tego systemu operacyjnego przez biznesy internetowe. Aplikacja jest darmowa, więc wszystkich czytających (lub słuchających) jeszcze książki, zapraszam do ściągnięcia.

Dla mnie jedynym minusem jest to, że czasopisma sprzedawane na Nexto.pl w dalszym ciągu wymagają specjalnej wtyczki do Acrobat Readera, nie mogę ich więc czytać na telefonie. Mam nadzieję, że funkcja ta zostanie zaimplementowana w przyszłości. Tymczasem Nexto.pl to jedna z pierwszych naprawdę dobrze zrobionych polskich aplikacji na Androida.

Motyw