ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa porcja gier i aplikacji [29.01.11]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
Weekendowa

Kolejna porcja już jest! Skromniej niż zwykle ale za to same hity. Wiąże się to przy okazji z tym, że wszystkie gry dziś opisywane są płatne, można powiedzieć, że dla równowagi z poprzednią porcją, gdzie przeważały same bezpłatne pozycje. Zapraszamy!


majesty

1. Majesty: Fantasy Kingdom Sim ~9,42 zł

Gorący hit, na który natrafiłem zupełnie przypadkiem w dniu jego premiery. Ściągnąłem od razu bez wahania i nie zawiodłem się. Panom ze studia HeroCraft udało się stworzyć w mojej opinii najlepszy RTS na Androida. Każdy kto pamięta oryginalną, PCtową wersję, znajdzie w tej grze niemal wszystko, co znajdowało się w pierwowzorze. Mowa tu oczywiście o niebanalnym podejściu do świata fantasy, gdzie trolle wyłaniają się  z kanałów by atakować poborców podatkowych, Herosi są w stanie wystraszyć się silniejszych potworów a już same ich imiona potrafią rozbawić.

Niebanalne jest też podejście do gatunku RTS, w którym to zwykle sterujemy każdą jednostką, zajmujemy się ekonomią i tworzymy budowle. Ci co znają Majesty wiedzą, że w tej grze tylko i wyłącznie się buduje, ulepsza i wynajduje technologie. By zmusić nasze jednostki do odwiedzenia jakiegoś obszaru, zniszczenia budowli czy wroga – musimy wyznaczyć nagrodę. Potem już tylko obserwujemy, jak nasi bohaterowie się po nią zgłaszają… lub nie, jeśli wynagrodzenie jest za niskie.

W grze dostępnych jest 8 (kolejne osiem otrzymamy gdy wyjdzie aktualizacja) różnych i ciekawych misji i nie są one sztampowe. Dla nieznających systemu Majesty przygotowany jst oczywiście porządny samouczek, natomiast później stoją przed nami zadania dość niekonwencjonalne, takie jak w oryginale. Tzn. że owszem, musimy się np. pozbyć goblinów na mapie, ale równie dobrze możemy poprosić o pomoc zagubionego nekromantę, który wpadł w pułapkę po tym, jak zostawiła go kobieta. Musimy go tylko odnaleźć… W kolejnej misji należy zadbać o naszych odwiecznych wrogów – trolli, którzy napadali na nasze karawany i poborców. Złe pająki nie pozwalają im już tego robić co doprowadziło gosopodarkę… do chaosu. Musimy wiec pozbyć się fal wrogów we współpracy z trollami, tak by na koniec gry zostały przynajmniej dwie jaskinie naszych „przyjaciół”. Tak, trzeba przyznać, że gra jest specyficzna, ale zawsze taka była i za to właśnie jest kochana. Przy okazji warto dodać, że twórcy dodali system nagród, tzw. achievementów. Otrzymujemy je po wybiciu określonej liczby danego rodzaju wroga, lub przejdziemy misję na swój sposób. Przykładowo w pierwszej z nich albo odnajdujemy nekromantę, albo na własną rękę pozbywamy się goblinów, w zależności od metody otrzymujemy odpowiedni achivement.

Majesty okzało się idealne w obsłudze na telefonie dotykowym bo z bardziej skomplikowanych czynności w ręce gracza oddaje się to samo co na PC czyli tylko budowanie, czarowanie i wyznaczanie nagród. Wszystko to musimy robić z głową, żeby móc wygrać. Gra jest więc intuicyjna w obsłudze i nie sprawia kłopotów z przewijaniem mapy, budowaniem czy obserwowaniem bohaterów. Graficznie trzyma wysoki poziom, chociaż twórcy postanowili zrobić bardziej cukierkowo-komiksową oprawę graficzną. Na szczęście zostawili muzykę i sporo dźwięków z oryginału, które jak wiemy były idealne i w dalszym ciagu budują świetnie klimat gry. Szkoda, że jest tylko 8 misji, brakuje trybu losowej mapy – ale być może jest więc na co czekać w przyszłości?

Na jakich telefonach zagramy w Majesty? Prawdopodobnie na każdym ponieważ HeroCraft zoptymalizowało grę pod specyficzne rozdzielczości i słabsze procesory, dzięki czemu świetnie się w nią gra zarówno na HTC Magic, Wildfire jak i na Desire HD czy na tablecie od Samsunga. Zdecydowanie warto dać tej grze szansę, fani RTS a w szczególności fani Majesty nie zawiodą się ani trochę.

majesty2
majesty1
majestychart

worms-for-android-540x324-400x240

2. Worms ~8,61 zł

Tak jest! Kultowe robaki już są na Androidzie! Trochę kosztują, ale chyba warto. Są całkiem rozbudowane, do sterowania można się szybko przyzwyczaić, a i gafika wpisuje się idealnie w klimat Wormsów. Brakuje trochę oryginalnych dźwięków, ale są to już drobne szczegóły, nie przeszkadzające zbytnio w samej rozgrywce. Mamy do dyspozycji kilka ciekawych trybów w postaci szybkiej gry, meczu, body count, wyzwań i oczywiście multiplayer. Niestety ten ostatni to po prostu gra w kilka osób na jednym telefonie.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że sama gra sprawia trochę kłopotów na niektórych urządzeniach. Potrafi w ogóle się nie ściągnąć, nie uruchomić albo po prostu źle działać, nawet na lepszych maszynach. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że gra pod względem technicznym jest lekko niedopracowana. Tym, którym uda się ominąć wszelkie problemy pozostaje jednak cieszyć się porządną grą, jaką jest, były i będą Wormsy ?

wormsss
worms-android

Grę znajdziecie oczywiście pod hasłem Worms w Android Market.


modern-combat-2

3. Modern Combat 2: Black Pegasus – $4,99

Nowość od Gameloftu. Trochę ich jeszcze brakuje, by nadgonić listę gier dostępnych na konkurencyjną platformę iOS, ale trzeba przyznać, że przez ostatni rok sporo się u zielonego robota zmieniło, raczej na lepsze. Owocuje to co raz częstszymi premierami gorących przebojów od największych twórców gier czyli m.in EA czy Gameloftu. Dziś mamy okazję zaprezentować Wam Modern Combat 2: Black Pegasus, która pretenduje do bycia najlepszym FPS-em na Androidzie. Oczywiście ocena należy do Was, szczególnie, że strzelanek już trochę jest w Android Market jdnak nie można powiedzieć, że najnowsze dzieło Gameloftu nie jest robione z rozmachem.

Świadczy o tym przenisienie gracza aż na 12 pól bitew z całgo świata, w tym do wschodniej Europy, do południowej Afryki czy na Bliski Wschód. W nasze ręce oddanych zostało 15 różnych broni, które możemy bezpośrednio odbierać naszym wrogom. Do tego należy dodać fantastyczną grafikę oraz niesamowicie rozbudowany tryb multiplayer, do 10ciu graczy on-line! Tryby MP? Bitwa, Bita drużynowa, Rozbrojenie bomby i Przejecie flagi. Czego chcieć więcej? Bez wątpienia warto wydać te kilka dolarów, oczywiście jeśli posiadamy odpowiednie urządzenie, mogące udźwignąć tę grę.

[update] – mieszkańcy UK mogą do 3ciego lutego kupić grę i następną ściagnąć za darmo, w ramach promocji.

Ciekawy film promocyjny znajdziecie pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=vcmYVM23p9A

screen002-300x199
screen004-300x199
screen003-300x199
screen005-300x199

Oczywiście grę zakupić można na stronie Gameloft

http://www.gameloft.com/android-games/modern-combat-2-black-pegasus/?adid=101966colorize-widget-073-3

4. Colorize Widget – darmowa

Ściągasz, instalujesz i masz pełny zestaw kolorowych widgetów. Początki Androida były dość trudne, dopiero gdy pojawiła się nakładka Sense UI wraz HTC Hero momentalnie wszyscy zaczęli kopiować pomysły od HTC, wprowadzając do marketu liczne widgety upodabniające zwykłego Androida do tego, co stworzył tajwański producent. Do pewnego momentu zamienikami widgetów od HTC mogli cieszyć się posiadacze Launcher Pro Plus. Dziś dzięki Colorize Widget może każdy i to zupełnie za darmo.

Aplikacja współpracuje z takimi launcherami jak ADW Launcher, Zeam Launcher i Go Launcher –  pełna instrukcja w języku anglielskim znajduje się tu:

Colorize Widget jest ciągle rozwijany ale już teraz oferuje siedem widgetów:

  • Facebook
  • Twitter
  • Agenda
  • Zegar analogowy
  • Wiadomości
  • Kontakty
  • Zakładki

Znajdą się od czasu do czasu zapewne jakieś błędy, ale powtarzamy – aplikacja jest ciągle rozwijana i ma dopiero miesiąc.

color
color2
colorchart

BW0

5. Beautiful Widgets ~5,88 zł

Kolejną kopią widgetów od HTC jest znany i ceniony Beautiful Widgets. Oferuje on niesamowitą gamę różnych widgetów-zegarów (i nie tylko), stworzonych na wzór zegara od HTC. Oczywiście aplikacja podobnie jak Colorize Widgets zapewnia duże możliwości konfiguracyjne i ogromny wybór zgarków różnej wielkości.

Wczoraj doczekała się sporej aktualizacji, wprowadzając kolejne widgety wysokiej rozdzielczości, tym razem oparte na motywie HTC Slate z Nowego Sense UI. Oprócz tego dodano nową żywą tapetę, napisana od nowa, z nowymi opcjami, efektami i wykorzstującą OpenGL. Kolejne zmiany to wprowadzenie wysokiej rozdzielczości ikon powiadomień, ikon powiadomień wzorowanych na tych z Androida 2.3 oraz kilka innych drobnych usprawnień.

bw2
bw33a
bwchart

pulseab

6. Pulse News Reader – darmowa

Poznajcie Pulse – świetną aplikację, która jest fantastycznym czytnikiem newsów. Newsow, które ty sam wybierasz i określasz ich pozycję. Program ma całkiem spore możliwości konfiguracyjne i idealnie spisuje się także jako czytnik RSS. Oprócz tego zawiera już gotową bazę zagranicznych źródeł informacji, kanałów RSS a nawet komiksów. Do tego można umieścić sekcję aktualizacji z Facebooka, np. linków czy uaktualnień statusów. Pulse News Reader zawiera także własny widget, który podobnie jak cała aplikacja i jej UI jest bardzo przejrzysty i dobrze wglądający. Program idealnie spisuje się także na tabletach i jest dostepny za darmo, dlatego polecam go każdemu.

pulse1
pulse2
pulsechartt

Multi-Picture-LWP


7. MultiPicture Live Wallpaper – darmowa

Jest to jednocześnie żywa tapeta jak i aplikacja. Pozwala ona ustawić na każdym pulpicie inny obrazek, o co na forum android.com.pl prosi bardzo często dość dużo osób. To nie jedyne zalety tej tapety bowiem pozwala ona także na zmianę tła podwójnym tapnięciem, czy ustawić efekty przejścia i interwał, między zmianami obrazów. Zachęcam do wypróbowania, wymagana jest tylko obsługa Live Wallpaper.

Gdyby był problem ze ściągnięciem aplikacji z Android Market, można odwiedzić stronę producentra i ściągnąć .apk:

http://www.tamanegi.org/prog/android-apps/mplwp.html

mp
mp2
mpchartt

thumb_550_default_wallpaper_lloyd

8. Tapety wyciągnięte z Androida 3.0 – Honeycomb – darmowe

Na koniec mały bonus w postaci tapet, wydobytych z najnowszej wersji Androida. Podziękowania należą się forum androidcentral.com. Ściagniecie je pod tym adresem: http://images.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/downloads/Honeycomb_walls.zip


Weekendowa

Nie udało się w tym tygodniu umieścić Waszych propozycji, ale nie zniechęcajcie się bo nic nie powinno przepaść, jeśli na to nie zasługuje ? Dlatego zawsze czekam na Wasze propozycje, pomysły, sugestie czy krytykę pod adresem [email protected]

Warto jeszcze wspomnieć, że świetna aplikacja dla biegających Runkeeper Pro pozostanie wciąż darmowa „na zawsze”. Opisywaliśmy ją już na łamach wekendowej porcji tu. Miejmy nadzieję, że nie podzieli losu Vplayer, który również miał być zawsze darmowy.

Kolejną wspaniałą informacją jest to, że już za 2 tygonie doczekamy się aktualizacji Angry Birds: Seasons, która wprowadzi mnóstwo kolejnych etapów, tym razem z okazji Walnetynek. Dlatego już 14 lutego, oprócz MWC czeka nas kolejna dawka ptaszków.

164195_10150090921054928_314467614927_5955541_6329207_n
166463_10150090921089928_314467614927_5955542_5509565_n
167143_10150090921034928_314467614927_5955540_1095621_n

Kolejną informacją jest plotka o tym, jakoby Apshalt 6 czekało już na zielone światło i zostanie lada moment wypuszczone na Androida. W nowej odsłonie Apshalta otrzymamy do dyspozycji 42 auta i motory, w tym Ferrari i Ducati, nowe światy, w tym L.A., Tokyo i Bahamy a także tryb multiplayer do 6 osób na raz.

Tymczasem zespół android.com.pl życzy miłego weekendu! ?

Sprawdź najnowsze wpisy