ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google hangouts

Koniec Google Hangouts — cieszcie się nim, póki jeszcze możecie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Google robi wiele dla mobilnego rynku. Bez Androida z pewnością dzisiejszy świat mógłby inaczej wyglądać. Jest to więcej niż pewne, bo nikt nawet nie próbował stworzyć systemu na taką skalę. Niemniej Amerykanom też zdarza się często wyjść do konsumentów z niezrozumiałymi propozycjami. W tym roku zostało to dobitnie pokazane, ale skupmy się na samej sferze programistycznej. Zauważyliście, że Google utrzymuje wiele sprzecznych sobie komunikatorów jednocześnie? Oczywiście dla każdego z nich jest jakaś wizja, ale ostatecznie kończy się ona klęską… To samo ma czekać jedną z najpopularniejszych platform, czyli Hangouts.

To koniec Hangouts — co Google proponuje w zamian?

google hangouts

Jak podaje portal 9to5Google, Amerykanie mają zamiar zamknąć dostęp do Hangoutsa dla prywatnych potrzeb. Stać się to ma w 2020 roku, więc jeszcze trochę czasu jest, aby znaleźć alternatywę. Jednak czemu tylko firmy mają móc korzystać z tej platformy? W tym momencie przypominamy sobie ruch Google z zeszłego roku — gigant wtedy postanowił, że… rozdrobni Hangoutsa na Hangouts Chat (rozmowy tekstowe) oraz Hangouts Meet (wideorozmowy) i w ten sposób zaproponuje te usługi firmom. Pisałem już, że niektóre ruchy Amerykanów są niezrozumiałe? Niemniej taki właśnie jest cel, a co pozostaje zwykłym konsumentom? Wiadomości Google z RCS, ale tutaj też pojawia się problem. Co prawda Hangoutsa będzie trzeba porzucić dopiero w 2020 roku, ale czy do tego czasu tak zwane „SMS-y 2.0” wejdą w życie w każdym kraju?

Zobacz też: Jak wypada Pixel 3 Lite obok swojego starszego brata?

Jakby nie patrzeć, Hangouts już od dawna umiera, ale jeszcze do niedawna próżno było szukać równie prostej alternatywy. Nie ukrywam, że do dzisiaj korzystam z tej platformy, gdy ze znajomymi muszę porozmawiać przez Internet, żeby chociażby udostępniać ekran pulpitu. W takim razie może Wy polecicie idealne zastępstwo?

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy