ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa porcja gier i aplikacji [21.01.11]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
Weekendowa

Witam w kolejnej porcji. Dziś będzie dość nietypowa, z uwagi na materiały w niej obecne oraz ich ilość. Będzie wciąż ciekawie ale nieco skromniej.
Mianowicie odwróciliśmy dziś proporcje – będzie więcej aplikacji, widgetów i tapet zamiast gier, większe smaczki związane z grami zostawiliśmy na następny raz.

Zapraszam do czytania!


glow_hockey

1. Glow Hockey – darmowa

Cymbergaj, jakkolwiek dziwna dla niektórych może być ta nazwa to mimo wszystko trzeba przyznać, że to jedna z najlepszych rozrywek z rodzaju przydrożnego, wakacyjnego automatu. Tego typu aplikacji jest już w Android Market trochę, ale to właśnie Glow Hockey wyróżnia się swoją prostotą i jednocześnie niebanalną grafiką. Nocą gra się jeszcze lepiej. Nie sugerujcie się obrazkiem na górze, został wrzucony na potrzebę artykułu, w rzeczywistości nie jest to aplikacja dostosowana do dużych ekranów ale też nie do nietypowych rozdzielczości jak w HTC Wildfire, której to gry ten model nawet nie najdzie w Markecie. To chyba największa wada techniczna Glow Hockey, ja natomiast liczę na to, że w przyszłości autorzy dodadzą opcję gry w dwie osoby, jak to się ma w przypadku konkurencji.

Wideo co prawda pochodzi z iOS, ale sama rozgrywka niczym się nie różni. Poza trybem dla dwóch osób oczywiście.

gh
gh2
ghchart

star-traders-rpg-elite-278

2. Star Traders RPG – darmowa

O tej grze można napisać naprawdę dużo. Zacznijmy może od tego, że jest dostępna w trzech wersjach, z czego dwie są darmowe.

-Star Traders Mini – darmowa – mniej animacji, brak muzyki, dokumentacji i pomocniczych plików, wersja dla słabszych urządzeń, takich jak Era/T-Mobile G1 itd. (rozmiar – 2.3M)

-Star Traders RPG – darmowa – normalna wersja

-Star Traders RPG – ~5,70 zł – 2000 sektorów więcej, setki nowych obszarów i wiele innych

Sama istota gry polega na przejęciu dowodzenia nad statkiem. Wybieramy swoje imię, profesję, poziom trudności, frakcję i statek. Latamy statkiem po mapie, która jest przedstawiona w formie siatki. Odwiedzamy planety, napełniamy zbiorniki paliwa, sprzedajemy towary, nabywamy ulepszenia, grabimy inne statki. Tam też otrzymujemy questy do wykonania, za które oczywiście otrzymujemy wynagrodzenie lub czasem uznanie którejś z frakcji. Bardzo rozbudowana i ciekawa gra RPG, zdecydowanie nie dla wszystkich, ale na pewno warta spróbowania.

Warto jeszcze zaznaczyć, że w przypadku rozszerzonej wersji, twórcy oznajmili jedną ciekawą rzecz. Jeśli komuś zechce się zwrócić grę po zakupie, po 15 minutach, ustalonych przez Google – wystarczy zwrócić się do autora. Bardzo doceniamy takie proklienckie zachowania wśród deweloperów.

st
st2
stchart

bullrush

3. Bull Rush – darmowa

Gorąca polska premiera. Bull Rush to całkiem wciągajaca i darmowa gra polskiej produkcji, polegająca na sterowaniu byczkiem tak, by dostał się do swojej ukochanej krówki ? Konwencja przypomina z lekka Mario Bros i Robot Unicorn Attack więc aplikacja zapewne znajdzie wielu sympatyków. Dwa światy po 18 poziomów, wiele wyzwań, przeszkód perków, ciekawa grafika i udźwiękowienie. Na pewno spodoba się także młodszym użytkownikom Androida.

br
br2
brchart

shootme

4. ShootMe – darmowa

ShootMe to aplikacja dla zrootowanych telefonów. Jedna z najwygodniejszych i najlepszych jakościowo do wykonywania tzw. zrzutów ekranu (screenshotów). Dosłownie wczoraj doczekała się ona bardzo dużej aktualizacji, zmieniającej niemal wszystko, począwszy od ikony aplikacji, poprzez wygląd całego User Interface (dużo ładniejszy i bardziej transparentny) aż po dodanie nowych ciekawych funkcji. Podstawową jest wykonywanie zrzutu ekranu poprzez… potrząśnięcie telefonu. Możemy też ustawić by to samo stało się po krzyknięciu albo po zasłonięciu sensora optycznego. Najnowszą i największą zmianą jest opcja nagrywania filmów. Na chwile obecną bez możliwości rejestracji dźwięku, same filmy zapisywane w formacie .mp4  na kartę pamięci i może nie powalają jakością ale są i do pewnych zastosowań z pewnością się nadają.

Przykład takiego filmu przedstawiam poniżej:

sme
sme2

Przypominam – aplikacja działa wyłącznie pod zrootowanymi urządzeniami.

smechart

steamy-window-in-a-chilly-morning

5. Steamy Window – darmowa

Chcecie uzyskać podobny efekt na telefonie? Zamiast wchodzić z nim pod prysznic, bezpieczniej zainstalować Steamy Window. Aplikacja to ani użytkowa, ani przydatna. Jest raczej popisem, ukazaniem ciekawych możliwości telefonu. Młodsze dzieciaki mogą być zachwycone po ujrzeniu takiego efektu na waszym telefonie. Wiem, aplikacja jest stara jak sam Android, ale czy nie warta jest przypomnienia? Spadające krople reagują na na ruchy telefonem a chuchając do mikrofonu powodujemy ponowne „zaparowanie” ekranu. 

UWAGA: jeśli nie działa Wam zaparowywanie – wejdźcie w ustawienia mikrofonu, skofigurujcie poziom wyczucia głośności.

sw
sw2
swchart

0

6. Nenamark1 – darmowa

Kolejną aplikacja na dziś jest benchmark. Jest jednocześnie przentacją możliwości OpenGL ES 2.0 czyli efektów graficznych z prawdziwego zdarzenia. Aplikacja testuje nasze urządzenia pod kątem wydajności w wyświetlaniu dynamicznych cieni, refleksów, parametrycznych powierzchni, cząstek i wielu innych. Sprawdźcie wydajność waszego procesora graficznego i dzielcie się wynikami w komentarzach!

UWAGA: nieco różne wyniki wychodzą w trybie landscape i w trybie portrait

Poniżej przebieg testu w trybie landscape na Samsung Galaxy Tab:

https://www.youtube.com/watch?v=FzY6HxmP7G0
nm1
nm12
nm1chart

173_black_cat_head

7. Rare Black Wallpapers i Rare Black Wallpapers Vol.II – darmowe

Jedna pozycja – dwie aplikacje. Tym razem padło na rare Black Wallpapers, których autor uważa, że możemy zaoszczędzić na baterii, gdy na ekrani przeważa czarny kolor, ponoć wyłącznie na ekranach AMOLED. Nie o to jednak się rozchodzi, w aplikacjach jest zestaw kilkudziesięciu tapet wysokiej jakości, które naprawdę dobrze się prezentują na Androidzie. Wzystkie tapety są albo ciemne, albo wększości pokrywa je czarny kolor. Tak naprawdę nie ma co się rozpisywać, oceńcie sami i przetestujcie dzięki wygodnej, trójwymiarowej przeglądarce tapet.

W Markecie znajdziecie także te same aplikacje w wersji HD, lepszej jakości i o większej rozdzielczości, przeznaczonej dla high-end’owych urzadzeń.

bl
bl2

QR Code do Volume 1

blvol1
bl3
bl4

QR Code do Volume 2

blvol2

Motorola-Xoom-Android-Honeycomb

8. 3.0 Honeycomb Clock Lite – darmowa

Niemal wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne aktualizacje naszych telefonów do nowszego Androida. Główny projektant UI Androida poinformował w wywiadzie dla TechCrunch, że smartfonowy Android będzie zbliżał się wyglądem do tego co mogliśmy podziwiać na ostatnich targach CES – tabletowego Honeycomba. Jesli jednak już dziś chcecie cokolwiek zmienić na wzór najnowszej wersji sytemu od Google – polecam ten widget-zegar, stworzony na wzór tego, którego mogliśmy zobaczyć na prezentacji tabletu – Motoroli Xoom.

honeycombclock
clockhoneychart

Weekendowa

To już wszystko na dziś. Mam nadzieję, że drobna odmiana przypadła Wam do gustu, i że wciąż oczekujecie zarówno tapet, widgetów jak i launcherów. Pamiętajcie też, żeby napisać do mnie gdy uważacie, że jakaś godna uwagi gra/aplikacja/widget czy cokolwiek, powinno znaleźć się w naszym cotygodniowym artykule – adres e-mail: [email protected]

Tymczasem życzę miłego weekendu i do zobaczenia za tydzień! ?

Sprawdź najnowsze wpisy