ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
andotp

andOTP to program do weryfikacji dwuetapowej z otwartym kodem źródłowym

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

Dwueatpowa weryfikacja za pomocą aplikacji typu authenticator to najpewniejsza metoda zabezpieczenia swojego konta – aby uzyskać dostęp do kodów weryfikacyjnych, przestępcy musieliby fizycznie posiadać Wasz telefon, podczas gdy kartę SIM można bez większych problemów sklonować. W dzisiejszym artykule zaprezentuję Wam świetną alternatywę dla najpopularniejszych aplikacji pokroju Authenticatora od Google – jest to mały program andOTP, który może pochwalić się otwartym kodem źródłowym i deweloperami słuchającymi uwag od użytkowników.

andOTP to bardzo dobra aplikacja, która stawia na bezpieczeństwo

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po instalacji wystarczy ustalić w niej bezpieczne hasło lub kod PIN, którym zabezpieczone będą nasze kody weryfikacyjne. Następnie wystarczy dodać odpowiednie konto, do którego dostęp weryfikowany będzie za pomocą andOTP (można to zrobić za pomocą kodu QR) i voila – aplikacja rozpocznie proces generowania kodów, które będą się zmieniać co kilkanaście sekund. W ustawieniach znaleźć można oczywiście więcej opcji, które pozwolą na dostosowanie programu do swoich potrzeb – dzięki nim ustalić możemy m.in. typ zabezpieczeń czy zarządzać funkcją kopii zapasowej.

Zobacz też: Oto kolejna zmiana w Google Play. Czy jesteście z niej zadowoleni?

andOTP to ciekawa aplikacja, której warto dać szansę. Jej kod źródłowy znaleźć możecie w serwisie GitHub. Dajcie znać, czy przypadła Wam do gustu!

Cena: Darmowa

Pobierz:

Sprawdź najnowsze wpisy