google night sight aparat

Sprawdź potęgę Night Sight na swoim smartfonie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Aplikacje

Dzisiaj pokazałem Wam, czym jest Night Sight. To jedna z niewielu nowości, która naprawdę wyszła Google w tym roku. Jednak nie mam zamiaru ponownie roztrząsać się na temat tego, co Amerykanie mogli, co zrobili, a co zepsuli, bo to już szykuję na podsumowanie roku. Dlatego teraz zachęcam do sprawdzania tych pozytywnych nowości, a taką właśnie jest Night Sight, czyli dodanie od groma światła do zdjęć bez użycia lampy błyskowej. Brzmi magicznie i potencjalnie nie zachęca? Nic z tych rzeczy.

Night Sight do sprawdzenia na wielu smartfonach

Google Pixel 3

Od razu zaznaczam, że proces dostosowywania działania aplikacji Google z Night Sight do innych smartfonów dopiero raczkuje. Jednak już dzisiaj można potwierdzić wybrane modele jako „kompatybilne” ze specjalnie zmodyfikowaną aplikacją. Zacznijmy od wersji przygotowanej przez cstark27 z XDA Developers. Ta z pewnością działa na następujących modelach:

  • Nokia 6.1 Plus
  • Nokia 7 Plus
  • Nokia 6.1
  • Nokia 8

Z kolei na pewno nie działa na Nokii 5.1. Warto pamiętać o tym, że jeśli powyższy program się wyłącza, to warto dezaktywować śledzenie ruchu. I tak, testy zostały przeprowadzone przez fanów fińskiej marki, ale ogólnie została przygotowana pod starsze Pixele, więc być może inne urządzenia z Android One też się jej poddadzą? Jeśli nie, to poznajcie aplikację od Arnova8G2, który również na XDA Developers przygotowuje modyfikacje dla OnePlus 6. Tym razem udało mu się odblokować aparat Google, który działa na chociażby Xiaomi Mi 5 i Essential Phone.

Zobacz też: iPhone Xs Max ośmiesza Pixela 3 XL.

Teraz tylko potrzeba czasu, aby rozpoznać, które urządzenia są kompatybilne, a które wymagają dodatkowego dopracowania. Dlatego dajcie znać, czy udało Wam się uruchomić jedną z powyższych aplikacji wraz z trybem Night Sight.

źródło: XDA Developers, Nokia Power User

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy