ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa porcja gier i aplikacji [07.01.11]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
Weekendowa

Witam serdecznie w nowym roku. Zapraszam do odświeżonej wersji kolejnej części z cyklu „Weekendowa porcja gier i aplikacji”. Celem uporządkowania artykułu teraz każda pozycja będzie na osobnej stronie wraz z dostępnym u góry spisem treści ułatwiającym nawigację po aplikacjach. Zwolennicy przewijanego artykułu i czytający z poziomu telefonu mogą kliknąć w spisie treści na Wszystkie strony by powrócić do starego układu.

Zapraszam do artykułu – czeka sporo naprawdę interesujących pozycji!


GameDevStory

1. Game Dev Story – ~7,49 zł

To najciekawsza według mojej opini pozycja na dziś. Ta gra zdążyła już osiagnąć sukces na innej platformie, niedawno wkroczyła wielkim krokiem na Androida i powoli poszerza grono swoich fanów. W Game Dev Story tworzymy własne studio zajmujące się projektowaniem i wydawaniem gier. Na komputery, konsole i chyba brakuje tylko smartfonów do pełni szczęścia ?

Grafika stylizowana jest na czasy początków rozwoju rozrywki komputerowej, pozwala łatwiej wczuć się w klimat, podobnie jest z dźwiękiem i animacjami. Jednak istotą całej mechaniki jest nasze odpowiednie podejście do zarządzania studiem, pracownikami, eventami promującymi nasze produkty, licencjami, treningami… i tak mógłbym się rozpisywać jeszcze długo. Należy przyznać Game Dev Story jedno – wciąga jak diabli, zanotowano mnóstwo przypadków, że od pierwszego uruchomienia gry i wyjścia z niej mijało nawet po kilka godzin, nie inaczej było u mnie.

Game Dev Story zdecydowanie usadowiłbym w czołówce najlepszych gier mobilnych i mogę zapewnić, że jest warta każdej złotówki. Jeszcze niedawno kosztowała ponad 14 zł, obecna promocja pozwala zakupić grę w rozsądnej cenie.

gds
gds2
gdschart

14844473

2. GUN BROS (beta) – bezpłatna

W tym tygodniu miała miejsce kolejna ciekawa premiera. Jest nią GUN BROS, której finalna wersja pojawić ma się w ciagu kilku tygodni. Póki co możemy cieszyć się darmową wersją beta tej gry, polegającej na czystej i soczystej rozwałce przeciwników i to w bogatej, trójwymiarowej grafice.

Jak na tego typu grę jest całkiem rozbudowana. Przed graczem postawiono mnóstwo wyzwań, wiele fal różnych wrogów, urozmaicony arsenał i doświadczenie do zdobycia. Dźwiękowo również zadowala, więc jeśli znudziły wam się kolejne cukierkowate układanki – czas na skopanie tyłków obcym w GUN BROS.

gbbeta
gbbeta2
gbbetachart

t-72_tank

3. Tank Hero – darmowa

Kolejną pozycją na dziś jest prosta ale przesympatyczna gra z czołgami w roli głównej. Ciekawy pomysł i dobre wykonanie sprawiają, że potrafi na dłuższą chwilę wciągnąć i w autobusie i w pracy i w domu. W grze sterujemy czołgiem i naszym zadaniem jest pozbyć się pozostałych, wrogich jednostek, jednocześnie uważając by samemu nie zostać zestrzelonym.

By móc się grą cieszyć w pełni lepiej by Wasz telefon obsługiwał multitouch, inaczej może być ciężko ze sterowaniem. Dla użytkowników smartfonów bez tej techologii pozostaje jeszcze w opcjach zmienić tryb sterowania na dość innowacyjny – swipe to go. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak to działa. Tak czy inaczej gra na pewno warta jest spróbowania. Oferuje dwa tryby – kampanię i survival. Paradoksalnie to właśnie ten drugi tryb jest znacznie ciekawszy.

W Tank Hero liczy się technika, taktyka i styl. Jeszcze gdyby dało się zagrać po WiFi z innymi graczami byłoby naprawdę wysmienicie. Ale nic straconego, ten ciekawy projekt rozwijany na Androidzie doczekać ma się kilku usprawnień, nowych poziomów i zapewne stanie się jeszcze ciekawszą pozycją.

Niestety twórca nie przewidział wspierania gry na telefonach HTC Wildfire i zaznacza, że do gry wymagane są high-endowe urządzenia – „Nexus One, Droid, Samsung Galaxy itd.”

th
th2
thchart

icon_512x512

4. Epe Eater – ~2,95zł

Epe Eater to ciekawa gra polskiej produkcji. Proste udźwiękowienie i grafika i naprawdę sensowny pomysł – prawdziwy palcołamacz. Zadaniem gracza jest nakarmić wygłodniałą jaszczurkę o imieniu Epe kurczakami, wyglądającymi jak zwykłe kulki. Czyżby nawiązanie do kultowego forfitera? ? Tak czy inaczej trzeba się nie lada natrudzić by opanować sterowanie w grze, gdy to jednak już zrobimy – rozrywka gwarantowana.

Sympatyczna muzyka, kilkadziesiąt poziomów, globalny ranking graczy i przede wszystkim wsparcie ze strony autora gwarantują sukces tej grze. Gra pojawiła się najpierw na Androida, autor pracuje też nad wersją dla iOS i Windows Phone 7 i wersją Lite, dzięki której będzie można wpierw wypróbować Epe Eatera. Od niedawna autor obniżył także cenę aplikacji do symbolicznego dolara, więc grę możemy kupić 2x taniej niż do tej pory.

newscreen1_h
newscreen2_h
newscreen5_h
screen_rules
eachart

cut_the_rope_logo

5. Rope Cut – Cut The Rope – darmowa

Gra twórców Angry Birds. Niestety nie jest to oryginalna wersja a jej nieoficjalny port od innego studia. Ma kilka wad (m.in. zbyt głośne niektóre dźwięki), jest dosć krótka ale mimo wszystko uznałem, że warto o niej wspomnieć w ten weekend bo mimo wszystko da sie grać. Potraktowałbym to jako przedsmak tego, co zapewne niedługo wprowadzi Chillingo do Android Market, czyli oryginalną wersję tej gry.

Gra polega odpowiednim przecinaniu lin, tak by lizaka na nich umieszczonego doprowadzić do głodnej żabki (w dzisiejszym klonie do wężyka). Naprawdę trzeba się czasem namęczyć i sporo nagłówkować by osiągnąć swój cel. Grę należy potraktować z przymróżeniem oka i jeśli ktoś miał już do czynienia z wersją oryginalną z iOS, lepiej poczekać na oryginał.

ctr
ctr2
ctrchart

gif_1000x257

6. Motostat – bezpłatna

Nowy rok, podwyżka VAT, wyższe ceny i stale rosnąca cena paliwa. Jak tu się jeszcze bronić? Z pomocą przychodzi aplikacja współpracująca z portalem Motostat, pozwalająca zarządzać wydatkami na paliwo i nie tylko.

Opis od twórców: Firma ADEO w porozumieniu z Motostat.pl wypuściła aplikację na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android pozwalającą na komunikację ze wspomnianym portalem. Aplikacja umożliwia dodanie bieżących informacji o tankowaniu i wydatków związanych z pojazdem użytkownika zarejestrowanym na stronie Motostat. W szybki sposób można wysłać odpowiednie dane o tankowaniu i innych wydatkach, aktualizując profil swojego pojazdu. Dzięki aplikacji można również przeglądać aktualne statystyki dotyczące spalania oraz dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem pojazdu. Wygodny interfejs pozwoli na szybkie i proste wprowadzenie minimalnej ilości danych w formularzach, pozostałe pola są uzupełniane automatycznie wartościami poprzednio zapamiętanymi przez aplikację. Po dodaniu tankowania lub wydatku wyświetlają się nowe statystyki dla pojazdu użytkownika. Aby korzystać z programu wymagane jest posiadanie profilu w serwisie Motostat.pl, a można go założyć również poprzez aplikację Motostat. Warto również nadmienić, że program został zoptymalizowany pod kątem przesyłu co powoduje, że przekazywane i odbierane są minimalne konieczne ilości danych, tak więc korzystanie z Motostatapp nie obciąży zanadto miesięcznego limitu.

Aplikacja może nie wygląda zachęcająco ale jej przeznaczeniem jest wygodna i intuicyjna obsługa, prowadzenie statystyk i wywiązuje się ze swego zadania znakomicie. Obowiązkowa pozycja dla kierowców!

motostat
motostat2
motochart

adwlauncher-ex-for-x-mas-_1

7. ADWLauncher EX – ~9,69 zł

Nudzi Was Sense UI? Denerwuje Touchwiz, nie widzicie sensu w nakładce Motoblur albo po prostu marzy się Wam odświeżenie swojego pulpitu, animacji, menu i wielu wielu innych rzeczy w Androidzie? Nadszedł ADWLauncher EX – bezkonkurencyjny launcher pozwalający niemal na wszystko.

Znany jest przede wszystkim ze swoich rewelacyjnych animacji i płynności, z jaką działa nawet na słabszych telefonach. Prawdę mówiąc, nie ma się co rozpisywać – należy to zobaczyć w akcji, poniżej pełna prezentacja jego możliwości:

https://www.youtube.com/watch?v=KD5WD-HDagM
adw
adw2
adwchart

Po instalacji należy wcisnąć guzik Home i wybrać ADW Launcher jako domyślny. Jeżeli zechcecie wyłączyć ADW Launcher z jakiegoś powodu – będzie do tego potrzebna aplikacja „Home Switcher”, dostępna bezpłatnie w Android Market. Pamiętajcie, że Launchery można usuwać tak samo jak zwykłe programy.

Zapewniam, że to najlepsza inwestycja 10 zł jakiej można dokonać w Wasz telefon.


6a00d8341bf7f753ef00e54fa34ee38834-800wi

8. Solar Wind – Live Wallpaper – darmowa

Jak dobrze wiemy żywe tapety to ciekawe urozmaicenie graficzne dla systemu Android. Jedną z ciekawszych i popularniejszch ostatnio na naszym forum jest Solar Wind – bezpłatna, efektowna, z wieloma opcjami i działająca nawet na słabszych urządzeniach, takich jak LG GT540 czy Samsung i5700 Spica.

Zachęcam do jej wypróbowania, na pewno komuś przypadnie do gustu.

sw
sw2
swchart


9. Widgetsoid i Widgetsoid2.x – bepłatne

Widetsoid to zbiór najbardziej potrzebnych widgetów w jednej aplikacji. Co ważne – w pełni konfigurowalnych. Ogromny wybór i to wszystko za darmo. Osobna aplikacja jest dla androida w wersji 1.6 i osobna dla 2.x – zachęcam do pobierania.

w
w2
w3
w1.6chart

QR Code dla 1.6

w2.xchart

QR Code dla 2.x


Weekendowa

I to już wszystko na ten weekend. Pamiętajcie, że jeśli znajdziecie lub stworzycie jakieś interesujące gry i aplikacje – piszcie na adres [email protected] – dzięki temu Porcje są jeszcze ciekawsze. Piszcie w komentarzach jak Wam się podobają zmiany, te większe i mniejsze. Czy widgety, launchery i tapety to dobre pozycje dla naszego cotygodniowego artykułu? Dajcie znać!

Sprawdź najnowsze wpisy