Gboard emoji

Schowek w Gboard już jest – tak proste i potrzebne, a równie zapomniane

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Aplikacje

Klawiatury powinny być możliwie najprostsze i deweloperzy to stosunkowo niedawno zauważyli. Zgadza się, niedawno zwracałem uwagę na ten problem przy okazji pojawienia się nowej możliwości klawiatury Google — Gboard oderwał się od dolnej krawędzi. Teraz do gry wchodzi kolejna nowość, która jest użyteczna bardziej, niż kolejne naklejki, emoji i inne graficzne „potworki”. Jest nią tytułowych schowek — rzecz tak prosta i przydatna, że aż dziw bierze, iż dopiero teraz się pojawia. Jednak lepiej późno niż wcale, prawda?

Schowek w Gboard powinien być od zawsze — w innych klawiaturach też

Być może wyolbrzymiam wprowadzoną przez Google nowość, ale ilekroć sobie przypomnę przypadki kilkukrotnego przeskakiwania między aplikacjami, żeby skopiować wiele pól, to… cieszę się na zmiany. Sam schowek w Gboard nie jest niczym nowym, bo pojawiał się wcześniej w samym kodzie. Jednak teraz, wraz z wydaniem 7.7.5 beta ten trafił do użytkowników w działającej formie. O czym jeszcze Google mogłoby pomyśleć? Skoro zostajemy przy „prostocie”, to może mógłby pojawić się przycisk Wstecz?

Zobacz też: To oczywiste! Pixel 3 też ma swoje problemy!

Jeśli jesteście zainteresowani schowkiem w Gboard, to omawianą wersję aplikacji pobierzecie z APK Mirror. Jeśli jeszcze nie znacie klawiatury Google — w co wątpię — to zajrzyjcie do Sklepu Play.

źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy