Wiadomości Google to centrum informacji lokalnych, z kraju, różnych branż, jak i całego świata. Jest to zachwalana aplikacja za sprawą algorytmów doboru treści do odbiorcy, jak i samej wygody użytkowania. Niedawno Amerykanie postanowili pokazać ciemny tryb w tym programie, ale nie wszystko jest idealne. Coraz większa liczba korzystających z Wiadomości Google jest tego świadoma. Od czerwca od groma osób zgłasza problem z niesamowicie dużym zużyciem pakietu internetowego.

Ile wlejesz, tyle spali? Tak Wiadomości Google postępują z pakietem internetowym

W dobie coraz popularniejszych, nielimitowanych pakietów internetowych problem, który zaraz Wam przybliżę zdaje się być nieistotny. Niemniej z pewnością większość z Was ma odgórny limit, po którego przekroczeniu traci się prędkość. To pozytywny scenariusz – niektórzy mogą po prostu płacić horrendalne stawki z każdy megabajt. Do rzeczy. Na forum Google od czerwca pojawiają się wzmianki, że aplikacja Wiadomości Google sama z siebie zużywa pakiet internetowy. Nie są to krótkie połączenia.

Jak możecie zobaczyć powyżej, Wiadomości Google są w stanie zużyć kilkadziesiąt gigabajtów danych. Nie muszę dodawać, że wszystko dzieje się w tle, bez wiedzy użytkownika? Doskonale widać, że 25 września nastąpił ogromny skok i ten dzień jest uważany za prawdziwe rozprzestrzenienie się problemu.

Zobacz też: Czy żałuję zakupu OnePlus 6?

Google zapowiedziało, że pracuje nad rozwiązaniem powyższej „niedogodności” Oczywiście teraz polecamy Wam odłączyć Wiadomości Google od dostępu do Internetu, co możecie zrobić w ustawieniach systemu w sekcji „Użycie danych”.

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.