Klawiatury na Androida zdają się już być unormowane. Nie spotykamy się już z przerostem funkcjonalności, która częściej przytłaczała, aniżeli pomagała. Oczywiście dzisiejsze programy do pisania są ogromne, ale poszczególne dodatki są sprytnie ukryte. Jednak zawsze można znaleźć coś, co można ulepszyć. W ten sposób Google postanowiło podejść do Gboarda, który w wydaniu testowym został zaktualizowany. Zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami, teraz propozycję od Amerykanów możecie ustawić w dowolnym miejscu na ekranie.

Gboard zaktualizowany, Gboard odrywa się od dolnej krawędzi

Klawiatura Google jest uważana za jedną z najlepszych, ale czy najlepszą? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sami. Niemniej z pewnością jest jedną z najpopularniejszych. Dlatego Amerykanie nie testują swoich nowości na losowo wybranej grupie, a udostępniają specjalne wydanie beta. Właśnie jego aktualizacja pokazała możliwość dowolnego ustawienia klawiatury, choć pojawiają się głosy, że również pełnoprawna wersja pokazuje omawianą zmianę. Obsługa jest banalnie prosta – wystarczy z poziomu rozwijanej sekcji wybrać opcję odpowiedzialną za przesuwanie (floating) i ustawić klawisze w miejscu dla Was najwygodniejszym.

Zobacz też: YouTube Beta, czyli nowości bez losowań!

Oczywiście Gboard nie jest pierwszą klawiaturą z tego typu funkcjonalnością. Mimo to, zainteresowani sprawdzeniem, jak działa, co zmienia i na co wpływa dowolne ustawienie klawiatury, zachęcam do sprawdzenia na „własnej skórze”. Aplikacja jest dostępna za darmo w Sklepie Play.

źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.